Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség...

Ez milyen mentális betegség lehet ha az amúgy?

Figyelt kérdés
Szóval régóta csinálok fura dolgokat amiket amúgy nem akarok de mintha kényszerítve lennék és ha nem akarom megtenni akkor egy gondolat jön mint, "xy meghal" "most szellemet fogok látni" szóval kb minden amitől félek pedig tudom hogy nem fog megtörténni de erős kényszert érzek. Ilyeneket szoktam hogy addig mosom a kezem amíg teljesen tisztának nem érzem, mindent mindkét oldalt kell csináljak pl.ha viszket a fülem jobb oldalt akkor bal oldalt is "meg kell" pedig nem viszket csak zavaró érzés fog el hogy nem jó valami. Sokszor füles van a fülemben és ha zenét hallgatok akkor kiveszem mindkettőt és ellenőrzöm hogy nem hangos e pedig tudom hogy nem de mintha rögeszme lenne, és ez néha egymás után 2x megesik sőt egy nap többször hiába rakom olyan hangerőre amit hallgatok hogy biztos nem hallatszik ki. Esti rutinná vált hogy minden este csillár lekapcsolása után éjjeli fények fel, ablakon kinézés mindkét irányba fogalmam sincs miért de látnom kell a lámpákat, aztán szekrényeket "tapogatom" megérintenem, általában 4x mindkét ajtón (ez fogalmam sincs miért alakult ki de fura), néha felnézek meg le ilyen megszokott mozdulat van ennél hogy nézek valahova...Ágyban ha tévézek és közben aludni akarok és hallok valamit, muszáj néha felnéznem hogy lássam mi megy pedig néha nem érdekel de ilyen erőt érzek hogy nézzem nézzem...Több éve vannak de mostanában eszmélten fel ezekre és néha zavarnak. Gondolatokból is van hogy ismétlődik többször pl.ráfüggtem a színek párosítására öltözékben hogy valaminek muszáj passzolnia pl.kék hátizsák és kék telefonotok. Ez zavar a legjobban mert régen nem volt ilyen de állandóan ismétlődik a fejemben. Csomó ilyen van még de nem akarok túl sokat írni, de remélem ennyiből valaki talán sejti e vagy tudja e mi bajom lehet. Pszichológushoz tervezek emiatt menni csak előtte rákérdezek itt is hogy képben legyek..

2022. ápr. 5. 03:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Valószínüleg kényszerbetegség. Mindenképp menj pszichológushoz.
2022. ápr. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség, ha már nem tudod kontrollálni és megnehezíti az életedet akkor keress fel pszichiátert,vagy kezdésnek pszichológust.
2022. ápr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!