Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes neurológushoz fordulni...

Érdemes neurológushoz fordulni a következő panaszokkal?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, tehát roppant fiatal még a szellemi hanyatláshoz, még is ez a helyzet. Az iskolában minden osztályban én voltam a legokosabb, vagy a legokosabb 1-2 közé tartoztam. Ami viszont gyerekként is feltűnt, hogy se a koncentrálás, se a fejben számolás, se a memóriát igénylő feladatok (magolás) nem mennek olyan jól, mint a többieknek. Olyan is előfordult, h elfelejtettem a dolgokat, vagy ha megerőltető mozgást végeztem (tesi óra után), akkor lassabban beszéltem/gondolkodtam, vagy egyáltalán nem volt kedvem megszólalni.


4 éve ért egy érzelmi bántalmazás, azóta ezek a tünetek nagyon felerősödtek. Folyamatosan fáj a fejem, aluszékony vagyok, a gondolkodásom meg van lassulva, fejben semmit se tudok levezetni és gyakran vétek hibákat is. Sokszor egyszerűen azért nem tudok beszélgetni dolgokról, mert bár vannak ismereteim a témáról, de nem tudom őket visszaidézni, csak nagyon nehezen. Mire eszembejut minden és elakarom mondani, már rég eltűnt a beszélgetőpartnerem. Beszűkült az életterem emiatt, nem tudok barátságokat kötni, mert csak felületes témákban tudok megszólalni és egy idő után mindenki elkopik.

Továbbá szavak, dal címek, nevek nem jutnak eszembe. Ha fáradt vagyok akkor nem csak annyira lassulok le, mint suliban, hanem konkrétan nem tudok beszélni... Nincsen véleményem semmiről, könnyen megvezethető vagyok, mert nem ismerem fel a helyzeteket. Mások is észrevették már.


Érdemes neurulógushoz fordulni? Meditáció nem segít, vitaminok szintén nem, most a kreatint akarom kipróbálni, mert az elvileg növeli az agy tápanyagszintjét.


2022. ápr. 7. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért neurológus, nem értem.
2022. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért, szerinted ki foglalkozik az ilyen panaszokkal? Háziorvos, esetleg belgyógyász, vagy kérjek beutalót röntgenre?
2022. ápr. 7. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichiáter.
2022. ápr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jarok hozza, nem mondott semmit.
2022. ápr. 7. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!