Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ítélik el a mentális...

Miért ítélik el a mentális betegségeket?

Figyelt kérdés

Én például skizofrén vagyok. Nincs agresszív megnyilvánulásom, egyszerűen semmi nem jön össze az életemben.

Se munka, se magánélet.

Miért gondolják, hogy a mentális betegség csak egy kifogás arra, hogy ne csináljunk semmit, bezzeg akarattal minden sikerülne?

30/F



2022. ápr. 7. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek szeretnek stigmatizálni. Valamit keresni kell a másikban, ami "hiba".

Keress egy életvitel tanácsadót (pszichológus, coach), akivel el tudsz indulni egy konstruktív élet felé. Nem szégyen segítséget kérni.

2022. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A mentális problémákra kevésbé figyelnek oda, vagy legyintenek rá, egyszerűen nem foglalkoznak vele. Valószínüleg azért, mert nehezen megfogható. Csak a testi tünetekre figyelnek sokszor fel, pedig legtöbbször megelőzik a lelki problémák. Mindenkinek van, szerintem manapság nagyon kevés, aki totál boldog lenne. De azt nem lehet, hogy van egy ilyen probléma és akkor nem csinálunk semmit, el kell menni egy pszichológushoz, pszichiáterhez, hogy segítsen. Elég drágák, de biztosan megéri.
2022. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy hogy a mentális betegségeket ítélik el vagy a mentális betegséggel élőket. Magyarországon aki pszichológushoz jár biztosan defektes. Nyugaton ez természetes, hogy az ember mentális jóllétével is foglalkoznak. Nekem is van mentális zavarom. Pszichiáterrel és a megfelelő hatóanyagú gyógyszerekkel lehet teljes életet élni. Ekkor meg már mindegy, hogy más mit gondol.
2022. ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is skizofrén vagyok, magánélet az nekem se jön össze, de munkám az van. Az a tapasztalatom nem érdemes a betegségedről nyíltan beszélni, nem értik az meg az emberek.
2022. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg menj védett helyre dolgozni, ha nagyon nincs más…


Nekem skizotípiás rendellenességem van.


Az egész életemet végig kísérték az ebből fakadó nehézségek, de csak 28 éves koromban diagnosztizálták…


Mivel hogy romlott az állapotom.


De engem általában autistának néznek az emberek, sok az autisztikus tünet ennél… Kommunikálni nem tudok normálisan, de azért van viszonylag jó munkahelyem.


Én nem vagyok leszázalékolva, csak kapok egy kis adókedvezményt…


Nekem az fáj, hogy még soha nem volt kapcsolatom és szűz is vagyok.


Pedig nagyon sokat próbálkoztam interneten is, meg személyesen is lányoknál.


Ha bevallom a betegségemet, akkor megijednek és elutasítanak… Viszont eltitkolni, meg szemétség lenne.


Ha mondjuk az lenne a bajom, hogy hiányoznak a végtagjaim, akkor olyan lányt keresnék akinek szintén.


Viszont egy skizofrénnek, vagy hasonló pszichés betegséggel küzdőnek nagyon nem tanácsos egy másik pszichés beteg emberrel összejönni, mert bizonyítottan rontani fognak egymás állapotán.


Egyébként ezt a skizotípiás rendellenességet régebben hívták lassú skizofréniának is, mert lassan alakul ki nagyon…


Így pl. nekem nem nagyon vannak tévképzeteim, vagy halucniációim.

Szedek antipszichotikumot, de előtte sem voltak…


A fő tüneteim a szociális készségek teljes hiányában mutatkoznak meg.


Olyan vagyok mint egy robot és egy beszélgetésnél olyan mintha be lennék zárva a testembe…


Viszont ha valakit megismerek, akkor tudok vele teljesen normális is lenni, csak erre nem kapok esélyt.


Sajnos nagyon fél tőlem minden ismerősöm, aki tudja hogy pszichés beteg vagyok és hogy a betegségem skizofréniának egy fajtája… Azt hiszik, hogyha felidegesítenek vagy valami, akkor egyszer csak gyilkossá válok, vagy ilyesmi, pedig nagyon nem ez a helyzet.

2022. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a skizofréniának nagyon negatív a megítélése, mert mindenki azt hiszi, hogy közveszélyes, hallucináló, nyáladzó, magában és értelmetlenül beszélő, több személyiséggel bíró elmebeteg. A filmekből veszik ezt. A pedofíliát is elítélik, az talán érthető is... A többit azért annyira nem ítélik el. Pedig ha belegondolunk, senki sem teljesen egészséges lelkileg sem...
2022. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!