Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dobjam a pszichológusomat?

Dobjam a pszichológusomat?

Figyelt kérdés

Leírom most előre, semmi bajom sincs a pszichológusommal személyileg.

17 éves F vagyok, depressziós, magányos szociális fóbiás. Otthon borzalmas családi körülményekkel.

Diákmunkazom, amit utálok, örülök hogy csak egyszer kell menni, emelett tanulok is.

Volt már kísérletem. Mindenhová egyedül megyek, egyedül utazol, egyedül megyek sétálni stb mert egyetlen egy barátom sincs. Magányos vagyok. Mondtam a pszichologusomnak is. Van hogy a magánytól olyan önértékelési zavarom van hogy megölném magam. (Szilveszter éjszaka borzalmas volt)

Azon kívül hogy azt mondta hogy úgyis túlélem és ott sírna az ágyam mellett nem nagyon mondott mást, hogy hogyan szerezzek barátokat. Bár már kezdem azt hinni, hogy ez nem lehetséges, és az egész életemet egy zord hideg magányos emberként fogom leélni, akiben később semmi szeretet sem lesz.

Én nem látok javulásra potenciált. Az ő idejét sem akarom húzni és a sajátomét sem. Biztos tudna más valakinek ezerszer jobban segíteni, nem kell rám pazarolnia az időt.

Nekem meg nem kéne pszichológhoz sem járni szerintem. Bele kell törődni a helyzetbe. Mit gondoltok?



2022. ápr. 7. 19:09
A kérdező szavazást indított:
Igen, ne keress másik pszichológust
Igen, keress masik pszichologust
Ne.
30 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Dobd ha nem vagy megelégedve vele, lesz nála ezerszer jobb biztosan csak ne add fel a gyógyulást. Egy sz.r pszichológus nem ér annyit, keresni kell jobbat, próbálj vélemények alapján keresni.
2022. ápr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Abszolút egyetértek azzal, hogy keress másik pszichológust, de azt egy pszichológustól se várd, hogy konkrét tippeket fog neked adni a barátkozáshoz. Ha depresszióval és szociális szorongással jársz klinikai szakpszichológushoz (mert remélem, hogy ahhoz jársz, ha ezek a problémáid, nem csak tanácsadóhoz), akkor azokon tud segíteni. Rávezethet dolgokra, vagy elképzeltethet, esetleg még gyakoroltathat is veled bizonyos szituációkat, de ezeknek is akkor van értelme, ha a tüneteid javulnak. Egy jó pszichológus látja, hogy mikor miben tud neked segíteni úgy, hogy az aktuális állapotodat is figyelembe vegye, és mégis elérhess akár kisebb sikereket is. Viszont az nem jó pszichológus, aki olyanokat mond, hogy úgyis túlélnél egy öngyilkossági kísérletet, vagy hogy sírna az ágyad mellett. Úgyhogy mindenképpen válts, de légy türelmes, és bízz meg az új pszichológusodban, legyél vele őszinte. Ő is akkor tud a legegyszerűbben segíteni. És tudom, hogy nem fogom egy mondattal megoldani a problémáidat, de hidd el, hogy ki lehet mászni ebből az állapotból! Sok sikert! :)
2022. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
A lópikulát. Tehetsz magadért, kereshetsz jó szakembert, van, aki csak tizedjére találta meg, és sikerült neki, mégis megérte az egész. 18 után kerülj messze a szüleidtől, hidd el, rengeteget fog segíteni! Ez a pszichológus meg nem komplett... Mi az, hogy úgyis túlélnéd, meg ő ott sírna az ágyadnál? Ez most gúnyolódás, vagy bűntudatkeltés? Olyan szakemberre van szükséged, aki nem ilyen hülye, nyálas dolgokkal traktál, hanem segít neked felismerned azt, min kellene változtatnod, mitől lennél szimpatikusabb az embereknek, segítene magadat jobban megismerned, stb. Igen, sok a kókler, de ez nem azt jelenti, hogy te vagy a menthetetlen...
2022. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Hat ígéretet tettem neki hogy nem ölöm meg magam. Amúgy fura picit nekem ez az egész. Nem ilyen segítségre számítok.

Ettől függetlenül egy nagyon kedves és jó szakember hatalmas múlttal. Nagyon jókat is tud mondani például amit a családomat illeti.

Viszont a magany kérdésben ami nekem a legerősebb és szerintem a depresszióm "nagyrészét" okozza abban nem nagyon segít.

Leváltani leválthatom, de olyan érzésem is van hogy nem a víz a hülye ha a kacsa nem tud úszni.


Most az a célom, hogy költözzek el itthonról minhanarabb, érettségizek, és tovább tanuljak.

De én magányos is vagyok ami visszahúz. :(

Mondanám, azt hogy legyen két pszichológusom, mert nem akarom megbántani a jelenlegit meg mondom jó szakember igazából, mert kedves és míg ott vagyok nála törődik velem. Nehéz kérdés, egy évvel ezelőtt nem is gondoltam hogy lesz pszichológus nekem.

2022. ápr. 7. 22:25
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Akkor szólj rá, hogy neked egy adott probléma van az életedben, és pontosan abban szeretnél segítséget kapni. Feküdjetek akkor kifejezetten erre a témára, ezt vesézzétek ki, mondd el neki, hogy még a depressziód is ebből indul ki. Mindig szerezhetsz magadnak új embereket, azért ez nem a veszett fejsze nyele. 17 éves vagy, a legszebb kor.
2022. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

"azt mondta hogy úgyis túlélem és ott sírna az ágyam mellett"


XD


Ez olyan mint az en volt pszichologusom, elkezdte az elejen mondjak el neki mindent, merjek nala megnyilni, velem a vegeig kitart nem erdekli mi tortenik, nem fogja hagyni hogy megoljem magam, meg gondoljak bele hogy milyen fajdalmat okozok neki. Ja max. a neten majd hozzatartozok mennek panaszkodni hogy semmire nem volt kepes aztan a reputacioja megy le.


Na mindegy majd egyik nap kaptam a telohivast, o maga hivott fel engem, eloszor elkezdte ugye hogy aggodik ertem, de azert kozolte finoman hogy ne menjek tobbet hozza, nem akar velem foglalkozni keressek valaki mast, nem is adott referenciat, majd "jobbulast viszlat".


Oszinten, akkor elvesztettem a maradek hitemet a mentalis "szakemberekben". Kva nagy reszuk csak a penzert van ott, a masik resze meg leszar teged vagy szimplan sz*r.


Biztos van olyan aki szivesen csinalja a melojat, nem kerul 50 000-be egy honap, talan meg TB alapon is elhiszem hogy van olyan, de hogy en nem fogok 20 evig keresgelni egy terapeutat, ugy hogy a rendesek meg a sz*rok aranya 1:10 000 000-hoz.

2022. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

6, ezzel valahogy én is így vagyok. Valószínűleg azért akar lebeszélni az öngyilkosságról mert az neki szakmai kudarc lenne, lehet a szíve mélyén még drukkolna is....


5-ös, minden terápián felhozom, hogy engem mindenki leszar es nincs senkim, de csak annyit mond rá hogy majd megtalálom nekem speciális embereket...

Gondolom itt a senkit akarta mondani diszkréten

2022. ápr. 7. 23:21
 8/24 anonim ***** válasza:
42%
7.: Miért lenne az senki? Ezeket az embereket neked kell megtalálnod, neked kell kialakítanod a kapcsolatokat, ezt ember nincs, aki helyetted elvégzi. Fogalmam sincs, de nekem eszembe sem jutott, hogy a senkire gondolt volna. Lehúzó családod van, sokunknak hasonló jutott. De nem áll meg velük a világ, nem csak a család, a randomra melléd pakolt vér szerinti "kapcsolatok" vannak csak. 17 évesen azért ne temesd magad...
2022. ápr. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy már kiskorom óta ez van, csak nem voltam depressziós. Túlélésért küzdöttem gyerekkorban(ebben semmi túlzás nincs), utána meg a mentális és fizikai beteg anyámat(lebetegedett)ápoltam 13-14 évesen aki ezután azzal köszönte meg, hogy a nagybátyámmal elraboltatott tavaly nyáron, mert képzelődött. Most meg nyomorgok mindenen. Senki nem gondol rám önszántából. Fura életem, csodálkozom, hogy anyukám nincs bezárva sehol, én meg még mindig élek. Minden rettenetét elmondtam a Pszichológusomnak, csodálkozik, hogy normális tudok gondolkodni. (Ezz mondta)


Már csak kis időt kell ebben kibírnom, de ha elköltözök, mi is fog változni?

Ugyanúgy egy depressziós (antidepresszáns loszart se segít), magányos, hideg, felénk ember maradok, aki boldogtalan. Semmi értelme nincs ennek a cicharcnak a sorssal szemben, ahelyett hogy öngyilkosságról beszélt volna le inkább adott volna méreginjekciót..

2022. ápr. 7. 23:45
 10/24 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként nem tudom, mire fel ez a nagy rosszhiszeműség, hogy a szíve mélyén drukkolna, és csak a szakmai kudarc része zavarná. Ennyire hihetetlen, hogy tényleg aggódik? Miért ment akkor el pszichológusnak? Nem, ez nem az a szakma amivel olyan könnyen degeszre kereshetné magát az ember. Hülyén fejezte ki magát tényleg, de semmi olyat nem látok benne, amivel ilyen gyanakvást érdemelt volna ki.
2022. ápr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!