Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dobjam a pszichológusomat?

Dobjam a pszichológusomat?

Figyelt kérdés

Leírom most előre, semmi bajom sincs a pszichológusommal személyileg.

17 éves F vagyok, depressziós, magányos szociális fóbiás. Otthon borzalmas családi körülményekkel.

Diákmunkazom, amit utálok, örülök hogy csak egyszer kell menni, emelett tanulok is.

Volt már kísérletem. Mindenhová egyedül megyek, egyedül utazol, egyedül megyek sétálni stb mert egyetlen egy barátom sincs. Magányos vagyok. Mondtam a pszichologusomnak is. Van hogy a magánytól olyan önértékelési zavarom van hogy megölném magam. (Szilveszter éjszaka borzalmas volt)

Azon kívül hogy azt mondta hogy úgyis túlélem és ott sírna az ágyam mellett nem nagyon mondott mást, hogy hogyan szerezzek barátokat. Bár már kezdem azt hinni, hogy ez nem lehetséges, és az egész életemet egy zord hideg magányos emberként fogom leélni, akiben később semmi szeretet sem lesz.

Én nem látok javulásra potenciált. Az ő idejét sem akarom húzni és a sajátomét sem. Biztos tudna más valakinek ezerszer jobban segíteni, nem kell rám pazarolnia az időt.

Nekem meg nem kéne pszichológhoz sem járni szerintem. Bele kell törődni a helyzetbe. Mit gondoltok?



2022. ápr. 7. 19:09
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Rossz érzés az biztos. Gondolkodtam olyanon, hogy hasonló helyzetűeknek hátha van valami ilyesmi de fix nincs. Őszintén szólva, például egy csoportos pszichoterápiától félek.

Amúgy a mai naptól feladtam. Felmondtam a diákmunkát, mert nem fizettek ki és hülyére vettek, pszichológusnak írtam SMS-t hogy ne várjon. Kár szélben szemben hugyozni. Reménytelen az egész, össze vagy törve.

2022. ápr. 8. 16:16
 22/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kellett volna azért dobnod, így utólag azért nem mondott semmi olyan nagyon kirívót. A diákmunka miért nem fizetett ki?
2022. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Most jött meg a pénzem. Rengeteget levontak. 25000Ft helyett, 16000Ft. 3 szombatra....


Mai nap nagyon magam alatt vagyok. Pszichológusnak smsben annyit írtam, hogy nem látok fejlődést, és nem szeretném az idejét pazarolni.

Igazam is van.

2022. ápr. 8. 18:22
 24/24 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta kérdező? Remélem jó dolgokról tudsz beszámolni.
jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!