Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez forduljak, mitől lehet ez?

Kihez forduljak, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok idő kellett mire ezt a kérdéet leírjam ide Gyakori Kérdésekre, de megtettem...

Na tehát kb másfél éve élek úgy, hogy a normális viselkedésemet beárnyékolja pár kényszermozgás, ( pl indokolatlan hadonászás mikor senki nem látja, vagy gyakori pislogás, koncentrációs zavar) amivel nem tudok odafigyelni a dolgokra normálisan.

Problémaforrásnak érzem az iskolát, és azt, hogy jól kell teljesítenem, és ez teljesen a tanulás rovására megy.

Legtöbbször tanulás közben jönnek rám ezek a mozgások, illetve miközben ezt a kérdést írtam, akkor is egyszer.

Mikor társaságban vagyok, akkor úgy érzem, hogy nem kell ezt csinálnom...

Nagyon fura, ha valamit tudtok ajánlani, vagy segíteni azt megköszönném! :)



2022. ápr. 9. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez stressz lehet, szerintem eléggé gyakori tünet ez a kényszermozgás, csak mindenkinek máshogy jön ki. Én pl a hajamat szoktam tekergetni mint egy őrült, mikor stresszelek, van, aki a lábával dobog, stb.


Nem hinném, hogy bármi súlyos, de egy pszichológust megkérdezhetnél róla , főleg azért, mert láthatóan zavar téged és akadályoz a rendes életvitelben.

2022. ápr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
+Ja és asszem a tünet szakmai neve pszichomotoros agitáció, ha gondolod googlezd be.
2022. ápr. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ránézek!:)
2022. ápr. 9. 20:13
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Semmi vagy talán agyvérzés.
2022. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Stimming-nek hívják a jelenséget. Autistákra jellemző, de igazából kiválthatja a stressz is.
2022. ápr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
“Some common examples of stimming (sometimes called stims) include hand flapping, clapping, rocking, excessive or hard blinking, pacing, head banging, repeating noises or words, snapping fingers, and spinning objects.”
2022. ápr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!