Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitalopramot (Scippa)...

Escitalopramot (Scippa) honnan lehetne szerezni,?

Figyelt kérdés

Ez egy antidepresszáns, vényköteles . Sajnos csak szakorvos írhatja ki.


Nekem meg már elfogyott, és attól tartok holnapra már bajban leszek. Kezelőorvosomat most nem tudom elérni.


2022. ápr. 10. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
SZTK- sürgősségi gyógyszer felírás, vagy menj be a sürgősségire.
2022. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvosod is felírhatja - én úgy tudom - hogy antidepresszánst felírhat - ha látja hogy előzőleg felírták neked.
2022. ápr. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
így van. háziorvos kiirhatja.
2022. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legközelebb ne hagyd az uccsó pillanatra,gondolkodj azért előre.Ez nem Algoflex,amit holnap is megkapsz.Keresd a háziorvost.
2022. ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Háziorvos bármilyen megkötés nélkül írhatja.
2022. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

háziorvos is felírhatja, de csak teljes áron, ha már felírták neked.

de ilyenkor ha felhívod ahova jársz egy másik orvos is kiírja neked, legalábbis nálunk így van.

2022. ápr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Mivel nekem már volt dolgom a Scippával, ide írom, hátha ide talál valaki úgy mint annó én tettem, és elolvassa ezt, és "megvilágosodik".


Én a Scippát szorongásra szedtem. Tehát a koronavírus okozott nekem egy hatalmas adag stresszt, amit a szervezetem nem bírt elviselni, remegtem egész nap, és eléggé durva állapotban voltam.


A scippa segített rendbe jönnöm kb 2 hét után... Addig az élet egy rémálom volt nekem.


Aztán ahogy jobban lettem, úgy éreztem ideje lejönnöm a szerről. (Mivel a szexuális életemet konkrétan szétcseszte, libidóm a föld alatt volt tőle, és az orgazmust is kb tized annyira éreztem mint azelőtt) tehát nem volt kérdés, ideje leállni.


A pszichiáter azt mondta nekem, hogy semmi baj, erre a gyógyszerre nem lehet ráfüggni, nem okoz függőséget, szedjem a gyógyszert 2 hétig úgy hogy naponta fél adag, az után pedig 2 naponta fél adag 2 hétig, és már le is jöhetek.


Így is tettem.


Aztán olyan tüneteim lettek hogy nagyon megijedtem. Az egész testem, a fejem, a felső testem, az arcom, a karjaim, a kezemben éreztem azt, hogy mintha "villámcsapás" érné az idegrendszeremet. Tehát akit rázott már meg áram, tudja milyen érzés. De kívülről nem látszik semmi, csak azt érzem mintha az idegrendszerem "össze húzódna" többször. Ezt olyan gyakorisággal éreztem hogy kb percente 10-15 ilyen "tikkelés" és ezt így egész nap, napokon át. Gondolhatjátok... Főleg akkor is éreztem, ha a szememmel oldalra néztem. Akkor is jött.

Ezzel én mentem 3-4 orvoshoz is, mind úgy nézett rám hogy gőze nincs mi ez...

Megijedtem.


Visszamentem a szerre mert gondoltam hogy előjöttek olyan mentális cuccok, amiket a gyógyszer elnyom..


Ahogy megint szedtem a scippát, ezek a tünetek elmúltak. Na mondom fasza, akkor én életem végéig Scippán fogok élni.. Király.


Aztán ide tévedtem gyakorikérdésekre, és utána próbáltam keresni valahogy ennek, és megtaláltam a megoldást.


Mindez csak a Scippa ELVONÁSI TÜNETE !!!!! Még jó hogy a pszichiáter többször elmondta nekem hogy nem lehet rászokni. Köszi szépen innen is mégegyszer neki. KONKRÉTAN rá lehet szokni, és én tudva ezt, most még óvatosabban és lassabban jöttem le másodjára a szerről. Tehát most nem 2 hétig hanem 1 hónapig szedtem naponta felet, aztán 1 hónapig 2 naponta felet, hogy ne érje a szervezetemet akkora sokk hogy leálltam..


Persze hogy jöttek a tünetek !! Majd megőrültem olyan rossz volt. Itt azt írták hogy kb 2-3 hét alatt elmúlnak a tünetek. Nekem olyan másfél / 2 hónapba került mire maradéktalanul elmúlt minden ilyen tikkelésem. De már annyira nem volt nehéz ez az időszak, mert nem volt meg az ijedtség bennem hogy konkrétan 1 orvos se tudja mi lehet ez. Tudtam mivel van dolgom, így könnyebb volt a folyamat is.


Azóta hogy lejöttem a scippáról, és az elvonási tünetek is megszűntek, teljesen normális életet élek, a szexuális életem is helyreállt, és semmi tünetem nincs az ég világon.


Jól beszopatott azért ez a gyógyszer.. Ki tudja meddig szedtem volna, talán még ma is szedném, ha nem tudom meg hogy az elvonási tünetek azok nem mentális betegségek amik visszajöttek..


Szóval ezért írtam ide, hátha valaki hasonló ciplőben jár / jár majd.

2022. ápr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóban, mellékhatásoknál írják az áramütés-szerű érzést, amelyek elhagyáskor jelentkeznek.

[link]

2022. ápr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!