Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szóval. Orvos javaslatára és...

Szóval. Orvos javaslatára és saját akaratból 3 hete abbahagytam a cipralex nevű antidepresszánst. Mielőtt elkezdtem volt öngyilkossági kísérletem ami hirtelen felindulás volt nem gondoltam teljesen komolyan. Azóta is gondolkoztam rajta…?

Figyelt kérdés
De előtte is szerintem ez normális (NÁLAM mivel nem teszem meg pedig néha erősen szeretném). Mióta abbahagytam most fordult elő másodjára hogy egy percet se aludtam mégis kipihentnek érzem magam. Ezen kívül sokat remeg a kezem és nem eszek annyit aminek viszont örülök. Azok közt akik szedték és abbahagyták voltak e ilyen tünetek? Más ilyen típusú gyógyszert nem szeretnék szedni már tudok depresszióval is normálisan probléma nélkül élni.?
2022. ápr. 11. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak rajtad áll. Akarnod kell a változást, és elég erősnek kell lenned. Így sikerülhet. Sportolj, élj egészségesen, ignoráld a negatív gondolataidat és igyekezz észre venni a jót, koncentrálj a pozitivitásra, sokat legyél a levegőn, vegyél be vitaminokat és legyen egy nagyon jó hobbid.


Tudom hogy mindez nagyon klisésen hangzik de hidd el ez hozhat neked változást az életedbe igazán, és nem a gyógyszerek.


Egy külföldi mondás szerint "Train your body, and your mind will follow." (angolul nem tudóknak: Tanítsd a testedet, és az elméd követni fogja) nem hiába találták ki az ókori görögök is, hogy a legnagyobb tudósok sportoljanak, edzék a testüket. A szellemi fejlődéshez és egészséghez elengedhetetlen a testi fejlődés, egészség is, kéz a kézben járnak.

Ezt egyébként pszichiátertől is hallottam már.


Legyél többet a napfényen, hiszen attól enyhül a depresszió. (Már amikor süt a nap ugye)


A megfelelő vitaminok is sokat segíthetnek, magne B6 vitamin segít a szorongás, depresszió elleni harcban, és szedésével egészségesebbnek is fogod magad érezni.


Én szedtem antidepresszánst, jóó sokáig. Scippát.

Sajnos tönkre vágta a szexuális életemet mert a libidómat konkrétan 0-ra vitte le, sőt, az orgazmust is 90%-al kevésbé éreztem. Tehát ez így eléggé arra vitt engem hogy hagyjam abba a gyógyszer szedését..


A lejövetel nekem annyi mellékhatással járt, hogy a testemben ilyen "villámcsapás" szerű érzést éreztem. Tehát a fejemben, arcomban, a felső testemben, a kezeimben végig mintha az idegrendszer kapna egy áramcsapást, mintha össze rándulna, de nem látszik kívülről semmi. És ez így rengetegszer, 1 percben is vagy 20x, és így voltam egész nap. Azt hittem ez egy mentális betegség ami a gyógyszer elhagyása után "vissza jött" de mint kiderült az antidepresszáns elvonási tünete volt. Tehát bár azt mondták hogy nem lehet rászokni, igenis rá lehet, és rá is szoktam. Először megijedtem és vissza mentem a szerre. Aztán másodjára amikor próbáltam abbahagyni a neten utána olvastam ennek és itt olvastam hogy elvonási tünetek ezek, és hogy tartsak ki, kb 2-3 hét alatt elmúlnak. Így is tettem, nekem kb 1 hónap körül múltak el teljesen a tünetek.. Azóta a fent leírt életmód szerint élek, és úgy érzem teljesen rendbe jöttem. Szóval nem azért írom ezeket a kliséket mert ide jöttem nagyot mondani hanem én ezt így át is éltem, tapasztalatom van ezen a téren rendesen.

2022. ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1-es nagyon jót írt, olyanok számára, akik nagyon enyhe depresszióval küzdenek. (Még mielőtt belém kötnétek: nekem kőkemény öngyilkossági gondolatok, fél napos ágyban fekvés, szinte nulla aktivitás, egész napos nyűglődés, szinte teljes kommunikáció képtelenség, 4-5 óra alvás (és egy másodperccel sem több) közepén is enyhe/közepes depressziót állapítottak meg. Úgy, hogy ezeket tudták, sőt, látták, mivel hónapokig kórházban voltam.)


Ha öngyilkossági késztetéseid vannak, akkor lehet, hogy te úgy érzékeled, hogy nálad ez normális, de szerintem azért nem annyira...


Persze tegyél egy kísérletet, hogy gyógyszermentesen élsz, de akkor kőkeményen sportolj, legyél szabad levegőn, BESZÉLGESS emberekkel (nem online), egyél egészségesen, stb. stb. És majd meglátod, hogy jobban leszel-e.


Az elvonási tünetek pár nap-pár hét alatt elmúlnak.

2022. ápr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos a fent említett dolgok nem használtak. Teher volt a szórakozás is, baráti találkozás. Kevésbé tudtam kipihenni magam, ha kimozdulzam hétvégén. Ilyenkor hétköznap szabit kellett kivennem. Rontott a helyzeten. Egészséges életmód, mozgás sem segített. Gyógyszertől lett jobb.

Nekem napfényhiány okozza a téli depressziót, nem gondok, negatív gondolatok. Nem a rossz kedv a fő baj, hanem a kimerültség. Szinte vonszolom magam, de nem azért mert járáshoz gyenge az izomzatom. Rosszul vagyok, amíg a kémiai zűrzavart nem rendezi valami. Tavasszal spontán javul a napfénytől. Nem kell semmit tennem. Gyógyszer elhagyható.

2022. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges mennyiségű öngyilkossági gondolat a NULLA.

Az elvonási tünetek valósak, de nem alakul ki függőség. Akkor függő valaki, ha egyszerűen nem tudja letenni, és a megvonás alatt mindent (értsd: sokat) megtenne azért, hogy újra élhessen a szerrel.

Rá van írva a betegtájékoztatóra, ha valami függőséget okoz. Ha nincs ráírva, hanem pl az van, hogy elvonási tünetek esetén is képes letenni a gyógyszert, akkor az nem okoz függőséget.

2022. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Függőségnek a lerakási képtelenség mellett az is túnete, hogy ugyanahhoz a hstáshoz egyre több kell. Nyugtatónál gyakori.
2022. júl. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előz:

Villámcsapás szerű érzés nekem is volt.

2022. júl. 9. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!