Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A saját életemet szinte...

A saját életemet szinte kívülről szemlélem. Éreztetek már így?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben azt tapasztaltam magamon, hogy olyan az életem, mintha benne sem lennék és azt sem tudom, hogy mi történik benne. Semmi kontroll, semmi rendezettség. Koncentrálni semmire sem tudok, csak a gondolataimra figyelek, amit a legjobb esetben is 2mp múlva elfelejtek. Szörnyű ez a helyzet, kezd megőríteni és nem tudom hogyan vehetném vissza újra az irányítást az életem fölött.


Természetesen rengeteg problémával küzdök és a mentális egészségem nem a legjobb, de sajnos anyagi problémák miatt nem tudok segítséget kérni.


Annak ellenére, hogy a 20-as éveimben vagyok olyan, mintha egy 80 éves szenilis idős ember életét élném.


Miért van ez, és mit tudnék kezdeni magammal?



2022. ápr. 12. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:
keress fel egy orvost öcsi
2022. ápr. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, én vagy 20 évet depresszióban éltem le, ebből kb. 10-15 szörnyű volt, és gyakran éreztem úgy, ahogy te. Leginkább az volt az érzésem, hogy egyáltalán nem élek, pusztán végigszemlélem, ahogy tétlenségben eltelik fölöttem az idő. Mára azért már sokat enyhült a dolog. Amit tudok javasolni:


- Ha depressziósnak érzed magad, fordulj pszichiáterhez. Elképzelhető, hogy gyógyszert is kell szedned - ez nem oldja meg a problémákat, de segít átvészelni a nehéz időszakokat.

- A téged aggasztó dolgokat muszáj megbeszélned valakivel, kell egy személy, akiben megbízol. Ez lehet a pszichiáter, egy pszichológus, egy pap, ha vallásos vagy, egy barát, szülők, akárki.

- Milyen dolgok aggasztanak? Egyáltalán be tudod azonosítani őket? Tételesen össze kell szedni, és szisztematikusan átgondolni, hogyan tudnál változtatni rajtuk.

- Vannak céljaid, terveid, vágyaid? Próbálj ilyeneket találni, és határozd meg, hogyan lehetne oda eljutni. Nem baj, hogy elérhetetlennek tűnik, rakd le magad előtt a sok lépcsőből álló utat, és vedd az első lépcsőfokot. Amíg az meg nincs, a többire ne is gondolj.

- A negatív gondolatokat ismerd fel, és amennyire tudod, azonnal fordítsd el tőle az elmédet. Gondolj másra. Nézz meg egy sorozatot. Menj el futni. Bármi.

- Kerüld a magányt, amikor egyedül vagy a rád törő nyomasztó gondolatokkal. Ha lehetséges, járj társaságba, barátokkal sörözni, stb.

- A fizikai aktivitás nagyon fontos: ha nincs, próbáld erőltetni kicsit. Nemcsak a testedben indít el pozitív változásokat, hanem eltereli a figyelmedet az örökös agyalásról. Ez lehet sport, takarítás, mosogatás, önkéntes munka, barkácsolás, kapálás, fametszés, segítség a szüleidnek - lényegében mindegy, csak testi aktivitással töltsd az időt.


Így látatlanban nagyjából ezek jutnak eszembe, de neked kell eldönteni, ezek közül bármelyik alkalmazható-e a helyzetedre. Nyilván más ötletek is lehetnek.


Szerintem is a legfontosabb egyébként, hogy ha annyira súlyosnak érzed, keress fel egy szakembert, mert ő simán lehet, hogy már ezer ilyet látott, és a segítsége nélkül nem boldogulsz. (Én magam is jártam több évig, ma már nem.)


Sok sikert és gyógyulást kívánok!

2022. ápr. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves #2!

Rendkívül segítőkészek ezek a gondolatok és nagyon jól összefoglaltad!

Neked is további sok sikert az életben!

2022. ápr. 15. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!