Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Passziváltatnátok egy fél...

Passziváltatnátok egy fél évet egyetemen?

Figyelt kérdés

Egyszerűen mentálisan most vagyok eddig a legmélyebben, pedig voltam már rossz passzban, de ez az állapot már jó ideje tart.

Talán depresszió, de azt nézve,hogy vannak néha nagyon napok, hetek, időszakok, lehet,hogy bipoláris zavar.


Egyetemista vagyok és a folyamatos stressz már nem csak lelki, de testi tüneteket is produkál.

Egyszerűen szeretnék kicsit elmenekülni, és fél évre akár külföldre menni, akár mekibe,akár takarítani, bárhova,csak olyan helyre,ahol este "letehetem" a munkát és nem kell azon aggódnom,hogy de még ezt a beadandót meg kellett volna írnom, meg ebből kellene tanulnom.


Egyébként szeretek/szerettem tanulni, és az egyetemet el akarom végezni, mert érdekel maga a szak,illetve, de a jelenlegi élethelyzetemben azt érzem,hogy nem tudom egyben az egészet elvégezni, kellene egy kis szünet.


Passziváltattatok már?


Köszönöm,ha elolvastad.


2022. ápr. 13. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Orvosod mit javasolt?
2022. ápr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Én nem.
2022. ápr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy éve volt ilyenem. A karantén miatt állandóan itthon, stresszel a suli, család folyton cseszeget, barátaimat alig láttam. Napi szinten sírtam és volt, hogy bántottam is magam, hogy enyhüljön a feszültség. Egyedül az anyámat érdekelte, hogy vagyok.

Én végül nem passziváltattam, hanem kerestem egy pszichológust. Rengeteget tud segíteni, ha találsz egy jót.

2022. ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, terápia segíthet. Fontos, h legyen énidőd.
2022. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
ahogy érzed. ha úgy érzed, szükséged van rá, akkor passziváltasd; ha úgyérzed, megbánnád, hogy passziváltatod, akkor folytasd. Azt kéne megtalálni, hogy ezek milyen arányban vannak, hogy szükséged van rá, vagy megbánnád. mintatervet is amúgyí nézd meg, hogy milyen féléves tantárgyak épülnek egymásra. de amúgy, ha úgy érzed, egészségügyileg szükséged van rá, akkor pihenj. és nézd az arányokat, meg, hogy reálisan bírnád-e.
2022. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem passziváltattam, hanem elcsúsztam egy fél évet mert annyira stresszeltem a szóbeli vizsgáktól, hogy egész éjjel nem aludtam és akkor már el sem mentem vizsgázni, mert tudtam, hogy káosz lesz.

Most végeztem el az egyetemet és most mentem el először pszichiáterhez és erős pszichotikus depressziót állapított meg, úgyhogy kész csoda, hogy képes voltam elvégezni az egyetemet ilyen állapotban. Az orvos írt fel antidepresszánst, de még nem kezdett el hatni.

Én azt ajánlom, hogyha passziváltatsz akkor mindenképpen menj el pszichiáterhez, mert passziváltatás után ugyanolyan nehéz lesz az egyetem, mint most, ha nem kezelteted a tüneteidet.

Bárcsak én is korábban mentem volna, nem szenvedtem volna annyit.

2022. ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kihagytam egy évet passzívon.Nagyon mély ponton voltam akkor.Egy éve járok kezelésre,de még most is vannak nehéz időszakok.A legnagyobb különbség,akkor az volt,hogy majdnem otthagytam a szakot.Már jöttek az öngyilkos gondolatok a sok beadandó,napi 3 órás alvás és kb minden héten lévő zhk-tól.Most nehezen vissza mentem,mert szerettem a szakot és ezt akarom csinálni.De a mentális állapotom nem volt jó.Középiskolából és gyermekorból hozott dolgokat nem dolgoztam fel.Ezeket muszály feldogozni,mert visszafog ütni.Csoport terápián is 60 éves embereknél jöttek elő a gyermekkori dolgok.Szval ez bem játék.Mindenképp kell szakember ehhez.Főleg,ha mély a probléma.Azzal számolj,ha neki kezdesz lesznek nagyon nehéz időszakok.Nekem is voltak és vannak olyanok,amikor majdnem sírva fakadok férfi létemre,mert annyira fájó emlék.Ilyenkor a beadandókat a hátad közepére se kívánnod igazából Ha megtudod tenni,mindenképp passzívon csináld,mert elég kemény.De ez a jobbuláshoz vezető út.Hosszú és nehéz,de megéri.Az első dolog,amit tudatosítani kell magadban:Nem vagy egyedül

Sok sikert kívánnok ehhez az úthoz!

2022. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves kommentelők!

Köszönöm szépen, hogy ennyire nyíltan leírtátok a történeteteket, "örülök" (sok-sok idézőjellel), hogy nem vagyok egyedül. Ez is segített átlendíteni a nehéz időszakomon.

Már jobban vagyok az áprilisi állapotomhoz képest.

Őszintén nem tudom, hogy mi húzott ki a béka segge alól, de azt érzem, hogy most visszazökkentem.

Elkezdtem olvasni Dr. Belső Nóra könyvét, aminek bár még eléggé az elején tartok, de elgondolkodtatott sok szempontból.

Jelenleg a vizsgáimat csinálom, kicsit szemellenzősen megyek, ameddig mindegyik sikerül, aztán mindenképp felkeresek egy pszichológust is.

2022. máj. 23. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!