Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért írták fel nekem ezt a...

Miért írták fel nekem ezt a gyógyszert?

Figyelt kérdés
A mai napon kezdtem el a Reagila 1.5 mg nevű gyógyszert szedni. Az alábbit olvastam róla: "Atipikus antipszichotikum, melyet Európában skizofréniára, Amerikában bipoláris betegségre / mániás-depressziós betegségre használnak." Nem hiszem, hogy nekem vannak ilyen betegségeim. Azért fordultam orvoshoz mivel négy éve nem dolgozom, mert annyira stresszelek emberek között, hogy fizikailag rosszul leszek. Pluszba van egy erős health anxiety-m, mérgezéstől való félelmem és gyógyszereket is félek beszedni. A pszichológus akihez járok csak depresszióra való hajlamot állapított meg. A pszichiáter aki felírta nem mondott semmit, csak hogy két hét múlva menjek vissza kontrollra. Már ettől az első szemtől nagyon bágyadt, fáradt lettem, így nem tudok semmit csinálni egész nap.

2022. ápr. 13. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Az egyik barátnőm is kapta, pedig se nem skizofrén, se nem bipoláris. Depressziós, nagyon régóta.


Miben nyilvánul meg a mérgezéstől való félelmed?

2022. ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Épp ezért írták fel , tökéletesen leírtad a mániákus depressziót.
2022. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

"erős health anxiety-m, mérgezéstől való félelmem és gyógyszereket is félek beszedni"

Ez pszichózis nem csak stressz. Szomatikus téveszmék. Ezért írta fel az orvos az antipszichotikumot.

2022. ápr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es: Ételmérgezés főleg. Étterembe meg olyan helyekre ahol más készíti az ételt nem szívesen járok, még az is megfordult néha a fejemben, hogy esetleg az egyik családtagom tett valamit az ételembe és kidobtam az egészet.


2-es: Mániás fázisból egy tünet se jellemző rám. 8-9 órákat alszom, még így sem győzöm inni a kávét+energiaitalt mert fáradt vagyok minden nap. Ezen felül még 0.25-ös Xanaxot is kellene szednem.


3-as: Furcsálltam, hogy ezt írták fel valamilyen SSRI helyett, de így már értem, köszönöm. Bár félek tőle de megpróbálom szedni még pár napig hátha enyhül ez a kábultság amit kivált.

2022. ápr. 13. 19:25
 5/10 anonim ***** válasza:
4%

"Ételmérgezés főleg. Étterembe meg olyan helyekre ahol más készíti az ételt nem szívesen járok, még az is megfordult néha a fejemben, hogy esetleg az egyik családtagom tett valamit az ételembe és kidobtam az egészet."


Igen ez paranoia. A paranoia az szorongásként nyilvánul meg, de igazából pszichózis.

Egyébként én is furcsállom, hogy nem írt fel antidepresszánst, mert a stresszre inkább azt kéne és nem nyugtatót. Ha mész majd kontrollra, akkor kérdezd meg.

2022. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

nem csodálom, hogy sokat aludtál, mivel az antipszichotikumtól elég sokat lehet.

nekem sincs skizofréniám mégis szedek antipszichotikumot.

elég erős nyugató is, ha hozzászoksz, akkor nem fogsz annyira stresszelni a tömegben.

2022. ápr. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

3, 5

Egyáltalán nem biztos, hogy pszichózisa van.


Kérdező, a pszichológusod arra, hogy nem tudsz emberek között lenni (és ezért munkaképtelen vagy) és olyan gondolataid vannak, hogy meg akarnak mérgezni, depressziót állapított meg? Azért itt elég nagy problémák vannak. Vagy rossz szakemberhez jársz, vagy neki nem mondasz el dolgokat, vagy itt nem írtál le mindent.


A pszichiáter mit mondott, mire kapod a reagilát?

2022. ápr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Konkrétan leírja ,hogy paranoiás , vagyis megakarják őt mérgezni ...... ha ez nem paranoid akkor baszus mindenki mással van probléma aki nem gondol ilyeneket.
2022. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
22%
A téveszme (ami lehet paranoid vagy más jellegű) nem jelenti azt, hogy pszichózisa van valakinek.
2022. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Kérdező, a pszichológusod arra, hogy nem tudsz emberek között lenni (és ezért munkaképtelen vagy) és olyan gondolataid vannak, hogy meg akarnak mérgezni, depressziót állapított meg?"


Nem. Arra nem mondott semmit, viszont elkezdtünk csinálni úgynevezett "bátorságpróbákat" ahol egyre nehezebb helyzeteket kell teremtenem magamnak. A betegségfóbia meg valószínűleg a gyermekkorból ered.


A Rorschach ill. MMPI után mondta azt, hogy depresszióra hajlamos lehetek, de egyébként semmi különös eltérés nincs. A pszichiáterem egy elég goromba nő, hangsúlyozta, hogy ő "napi több mint 100 beteget lát el" gondolom így nem sok idő jut egy páciensre, csak annyit mondott, hogy csináljam a próbákat amiket megbeszéltünk a pszichológussal és felír egy gyógyszert (Reagila), aztán két hét múlva kontrollra menjek. Neki is ugyanazt mondtam el amit itt leírtam. Xanaxot is írt ki, de mint írtam, azt nem szedem. Egyébként TB által nyújtott ellátásról van szó, hisz másra nem is lenne pénzem.


Egy régebbi kérdésem. Ezután döntöttem el, hogy szakemberhez fordulok:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

2022. ápr. 13. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!