Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik mérsékelt Xanax...

Létezik mérsékelt Xanax függőség? Vagy mindenkinél ugyan az? Itt azt írták hamar rá lehet szokni és nagyon veszélyes. Van elmekárosító hatása ha néhanapján alvás előtt beveszek 0.5 mg-ot?

Figyelt kérdés

Pár éve írtak szorongásra, pánikbetegségre stb...

Amire viszont használom, ha rámjön a para és nem tudok aludni. 0.5 mg-ot beverek már évek óta. Teljesen rendszertelenül.


Az érdekes az, hogy látszólag semmiféle mellékhatást nem tapasztaltam, volt amikor hónapogik nem szedtem.

Most stresszesebb időszak volt, pár naponta ettem esténként.

Így is rá lehet szokni?


Egyetlen panaszom az, hogy baromi zaklatottan alszom, vagy egész éjjel forgolódok ha nem vettem be. Igaz ezt még sporttal lehet majd korrigálni. Akkor mindig jól aludtam, csak egy baleset miatt most térek vissza.


Napközben semmi parám nincs, bár mindig is depresszív voltam kissé. Szorogás, pánikrohamok elmúltak már pár éve.

Ezért is gondolom, napközben full feszkónak kéne lennie ha függő lennék.


Megpróbálok teljesen leállni róla, mert baromság altatónak használni kb, és félek hogy rontja a kognitív képességeimet.



2018. jan. 7. 01:06
1 2
 1/18 Zoli780806 ***** válasza:
49%
ismerős.... inkább igyál esténként 1-2 pohár vörösbort (persze csak, ha elmúltál 18)
2018. jan. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Sajnos a piát nagyon nem kedvelem már egy ideje, amióta nem iszok rendszeresen. Lassan 30 éves öregemberként :D Nem is bírom annyira már. Főleg a boroktól elönt a forróság és inkább stimulál, mint kellemesen ellazít. Sör még oké, de a híg alkoholtól eszméletlen hamar kiszáradok.

Végülis a xanax is ugyan azokon a receptorokon hat úgy tudom, csak nem leszek tőle másnapos :)

...de egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyi év után nem függtem rá durván. Mivel 4 óra alatt kiürül, ezért a falat kéne kaparnom már napközben.

2018. jan. 7. 01:17
 3/18 A kérdező kommentje:
Ja és az alvásproblémákon kívül tényleg semmi hatás nem jelentkezett ha hirtelen leálltam vele 1-2 hétre... az itt olvasott rémtörténetektől ijedtem meg inkább.
2018. jan. 7. 01:18
 4/18 anonim ***** válasza:
Ezt alkalmi szerhasználatnak hívják, még nem függőség kategória. Lehet, hogy kialakul , de az se most lesz még. A 0,5mg pedig nem olyan magas dózis. Ebből nem lesz gond.
2018. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
A 0,5-öt ne emeld. Úgy fogod érezni elég hamar, hogy egyre több kell, hogy hasson. Én függő vagyok, csak 8mg-al tudok aludni minimum. 2db 2mg-os SR és 4mg sima. Ahhoz hogy rászokjak kb 2 hónap kellett. Rendszeresen járok pszichiáterhez. Xanax nélkül nem tudok aludni. Leszokásaim számát 13-ig számoltam, utána már nem. Ahogy írod, próbálj leállni róla.
2018. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

8mg? Úristen az rengeteg. Mennyire vagy zombi ettől? Skizofrén mániás depressziós nagybátyám is csak 1.5 mg-ot szed évek óta. Amúgy a Xanaxot nem is szabadna hivatalosan felírni hosszabb távra, mert vannak jobb gyógyszerek. Csak időszakonkénti használatra javasolják már, vagy akut esetben.


Szóval ahogy én látom, a Xanax-al semmi gond nincs, ha okosan írják fel és használják, akkor nem okoz szerintem az alkoholnál nagyobb függőséget. Itt az orvosokkal van a gond akkor.

2018. jan. 7. 16:28
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Egyáltalán nem vagyok tőle zombi. Csak ezzel tudok aludni. Reggel nem kelek kómásan. Persze a memóriámat hazavágta. Ha mást ír fel az nem hat. A legerősebb altatókat is kipróbáltuk, a megengedett mg duplájára sem reagált a szervezetem, még csak álmos sem lettem. Tanács, hogy ne használd, mert utána letenni szinte lehetetlen.
2018. jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholnál addiktívabb, én 2 éve szedem, függő vagyok. 0,5mg a toleranciám és nem azzal alszom, de ha nincs, totál kattogok. Te most nem vagy függő még, és a 8mg-osnak üzenem, hogy az altatókkal fennáll a kereszttolerancia, hiába vársz hatást, nem lesz. Leszokni nem kell, nem érdemes. Kontrollálni kell az adagolást. Az orvosok tényleg sok hülyeséget csolinálnak. Ha nem akarják hogy valaki rászokjon, a betegtájékoztatóban előírt maximális 4 hétnél nem írnák fel tovább. A dózist is készségesen emelik neked, ahelyett, hogy megtanítanák rendesen használni. Ez olyan, mint egy szükséglet. Naponta mondjuk megiszol 4 pohár vizet. Arról sem érdemes leszokni, mert szükséglet. Ez nem veleszületett a Xanax esetében, hanem tanult, de a végeredmény ugyanaz. Hozzáteszem, a megvonásos szindróma magába foglalhatja az epilepsziás görcsrohamokat, és a halált is. Ne feledjétek: minimális tolerancia és maximális intoxikáció a cél.
2018. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én hálisten ha nagyon kifárasztom magam, akkor tejként alszom Xanax nélkül is.


Viszont ha mondjuk 14 órát dolgozok egy projecten, és nem mozgok semmit, egész nap verem ne a kávékat... akkor nem tudok elaludni. Egy rezzenésre felébredek.


8mg-os, ha szénné fárasztanád magad úgy sem? Mondjuk egy 3 óráa túra az erdőben, vagy egy órás intenzív edzés...

Nekem ez segített.

2018. jan. 9. 22:38
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan megvonása lenne , hogy nemhogy aludni nem fog de talán kórházban is kiköt! A tolerancia minél magasabb, annál inkább érezhető, hogy a szervezet igényli a dependencia tárgyát. Nem csak a mentálos, hanem a fizika megvonásos szindróma is hatalmas szerepet tölt be ilyenkor. Az lenne , mint nálam: fejfájástól én sem tudok aludni, csak neki még durvábban jelentkeznének a tünetek.
2018. jan. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!