Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem vagyok skizofrén,...

Ha nem vagyok skizofrén, akkor miért csak az elleni gyógyszerrel tudok aludni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem...amúgy 8 évig drogoztam, egyszer túl adagoltam magam(speedel), bekerültem a kórházba, és ott ezt a diagnózist állították fel "paranoid skizofrénia" címmel...ami már akkor hülyeség volt, mivel semmit nem képzeltem be magamnak, nem láttam furcsa dolgokat, csak gondoltam furcsa dolgokra....na de mindegy 5 napig nem aludtam és felirták a xanaxot és a parnassan nevű gyógyszert, szerencsére végre tudtam aludni.



Na de amióta szedem ezt a gyógyszert, semmilyen érzelem nincs bennem...és nem értem miért csak ezzel tudok aludni, ha nem szedem be esélytelen hogy aludjak. Miért van ez?? Egyébként igen depressziós is vagyok de amióta szedem ezt igazából se szomorú sem boldog sem vagyok. 29f


2022. ápr. 13. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

Na gyerekek itt egy elo pelda, hogy miert tilos drogozni.


Maradando karosodast okoz az agyban, sajnos.


Nekem is van ismerosom egyebkent, szetdrogozta az agyat egyetem alatt, kb. mindent kiprobalt, heroin, lsd, ketamine, speed, ecstasy, stb..., az lett belole hogy skizofren lett maradandoan, hallucinal es muszaj szednie az antipszichokat meg antidepiket.


Lehet itt jonni felig megirt tanulmanyokkal amiket lsd halu kozben irtak, lehet veluk jonni hogy mennyire jobbak/biztonsagosabbak/hatekonyabbak mint a hagyomanyos gyogyszerek, de a teny az teny. A hivatalos gyogyszerek rendes fazisokon mentek at, mig amit az utcan szerzel ossze drogot ki tudja mi van benne - amerikaban pl ebben halnak meg kva sokan, hogy kulonbozo opiate-okat akarnak beloni maguknak, csak hat a black market nem arrol hires hogy mennyire atlathato, erre azt mondjak itt van 10g heroin - azt kozbe valami full mas es tuladagolja magat az illeto.


A drog semmire nem jo. Arra az 1-2 percre. A kemeny drog semmilyen dozisban nem biztonsagos - alacsony dozisbol pl elobb utobb nagy lesz, addikcio, legalis problemak, stb... magas dozisban/hosszu tavon meg egyreszt az anyagi kar, illetve a szelsoseges allapotok mint pl. a kerdezo skizofreniaja es azt sem tudja mit kivel csinalt.


Nem kell a kokaint, fut, psilocybint, amphetamineokat megkeresztelni es szentte avatni. Felesleges. Magadnak is hazudsz, nekunk is hazudsz, mindenkinek hazudsz ezen a teren, ha barmilyen jo fenyben akarod feltuntetni a drogokat. Persze f*sza mondom arra a kemeny par orara vagy napra, de utana mi? A problemak eltuntek? A drog vegleg megoldotta valamilyen problemadat? Hova jutottal? Ez egy hid ami sehova nem vezet. Legalabbis ha mentalis problema van a hatterban - ami lelki munkara var.


"Jo eleg volt"? "Olyan jo volt hogy egyre ritkabban akarom hasznalni"? Na persze.


A drogok nem segitenek semmiben, nincs abban semmit spiritualis hogy a fal egybeolvad veled, nem fog Jezus feltamadni, nem fognak a halottak felebredni. LSD, gomba ide-oda, hulyeseg.


Az osszes ilyen egytol egyig csak valahogy az ember igazolni probalja magaban a szerhasznalatot. Jaj kiszed a depibol, jaj 1000% jobban dolgozok vele, jaj igy tudok randizni, jaj 10x jobb az eletem, jaj nem stresszelek. Meg "jaj a hagyomanyos gyogyszerek meg mivel jobbak, az ugyanaz mint a black market csak kormany altal iranyitott meg elfogadottabb drogkereskedes" - ezt nagyon szeretik hangoztatni, mert ez a masik teveszme amitol azt hiszik hogy felszivni kokaint ugyanolyan mint bevenni egy aspirint fejfajasra.


Ezek egyike sem legitim ok, hogy szert hasznaljon valaki.


Felreertes ne essek, ketamine-t, amphetamineokat, opiate-okat meg opioidokat is hasznalnak az egeszsegugyben, lidokain, benzokain meg stb is tokeletes erzestelenitesre.


A szerekkel semmi baj nincs, tokeletes szerek. De itt a kulonbseg az elv.


Mas terminalis betegek sulyos fizikai fajdalmait csokkenteni az utolso par hetukben, meg mas a holdra beloni magunkat heroinnal mert utankozik valaki mint rekreacios tevekenyseg.


Es en itt nem fikazni akarom azokat akiknek komoly lelki bajuk van es szerhez nyulnak. Nem ertek azzal egyet hogy szerhez nyulnak, de meg tudom erteni hogy miert teszik es valahol el is fogadom. Termeszetesen allando lelki fajdalomban elni (es most nem az addikciorol beszelek hanem PTSD, depresszio, stb...) ugyanolyan egeszsegtelen mint kemenyen drogozni a buliert cel nelkul. Valami kell.


De akik tenyleg mennek bulizni, haverokkal beszivnak majd mennek a surgossegire tuladagolas miatt, vagy otthon mar 3x kiverte de unatkozik erre beszippant egy kis amphetamine-t, azokat itelem el. Tonkreteszi a sajat meg mas eletet a kornyezeteben a semmiert, meg oka sincs ra csak annyi hogy unatkozik.


A drogosok tobb mint fele az unatkozos/bulizos tipusba tartozik, a tobbinek legalabb van valami valoda oka hogy miert nyult szerhez.


Kerdezo. Remeljuk nem roncsoltad szet a receptorjaidat meg dopamine utakat az agyadban sulyosan, szedd a gyogyszereidet, meg jarj terapiara hatha segit.

2022. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Röviden, hozzászoktál a gyógyszerekhez, ezért kell az alváshoz. Az érzelemmentesség meg lehet a mellékhatása is, mivel eltompít.
2022. ápr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!