Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez még belefér a normálisba?

Ez még belefér a normálisba?

Figyelt kérdés
Nemcsak az van, hogy szorongok az emberek véleményétől, hanem egyenesen azt képzelem, hogy utálnak, megvetnek és őrültnek tartanak. Ez lehet nem véletlenül van így, mert régebben, tiniként figyelemhiányos voltam és sokszor viselkedtem felelőtlenül, hisztériásan, megkerestem magamnak a bajt, mert elváltak a szüleim. Viszont a suliban kiközösítettek, volt egy alfahím az osztályban, aki folyamatosan beszólogatott és kinevetett. Az akkor teljesen megpecsételte az életemet. Valahol meg tudom érteni, hogy a vicc tárgya voltam, hiszen mint írtam, én sem voltam szent, sőt, eléggé neveletlenül viselkedtem. De most felnőttként rettegek, hogy mit gondolnak rólam az emberek, nem szeretném, ha ugyanolyannak látnának, mint amilyen voltam. És itt jön be a képbe az, hogy bizonyára már ők is felnőttek és nem néznek már rám rossz szemmel, de mi van, ha mégis? Bármit teszek, pl. pár hónapja munkahelyet váltottam, és attól félek, hogy azt fogják gondolni, hogy megint keresem magamnak a figyelmet és nem tudok egy helyben ülni, mint minden normális ember.
2022. ápr. 14. 18:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Pont ehhez kell a pszichológus. A szorongás és csökkentértékűség-érzés soha nem a normalitás része.
2022. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Egyes emberek kifejezetten ilyen embereket keresnek, hogy manipulálhassák őket érzelmi játszmákkal, vagy félő még az is, hogy olyanokat fogsz barátként találni, akik ezt mutatják, kihasználnak...

Én is ilyen érzésekkel éltem az életemet, rettegtem a véleményektől, sose mertem önmagamért kiállni, valahogy minden társaságban megtaláltak olyan emberek, akik csak velem mertek úgy beszélni, ahogy senki mással.

0 baráttal rendelkezve, maximálisan kihasználva, "csak akkor hívnak ha kell valami" -> ha többet nem kell semmi, örökre eltűnnek az életemből...

Fordulj segítségért, mert aki erre ennyire rágörcsöl, lehet hogy hasonlókat tapasztal az életben.

2022. ápr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!