Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek sikerült leküzdenie...

Valakinek sikerült leküzdenie pszichológus segítségével az önbizalomhiányt?

Figyelt kérdés
Eléggé szorongó alkat vagyok. Munkában is befolyásol. Könnyen elnyomnak és nem vagyok elég határozott.

2022. ápr. 15. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

ugyanígy vagyok vele. 1.5 évet jártam, ezen egyáltalán nem segített sajnos (másban viszont igen).


viszont volt az életemben kb. 4 év, amikor nem volt önbizalomhiányom.

2022. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ne a gyakorisok válaszai befolyásoljanak a döntésedben, menj pszichológushoz, mert pont erre való. Ne a sült galambot várd, az nem jön.
2022. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jártam 1 évig de nem segített.
2022. ápr. 15. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Akkor nem jó pszichológus volt vagy nem működtél vele együtt. Mi történt az üléseken?
2022. ápr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Az, h sikerül-e megoldani (v mennyi idő alatt sikerül megoldani) pszichológussal az önbizalomhiányt, nagyon sok tényezőtől függ. Pl. mennyi ideje áll fönn, miből ered, milyenek most az eletkorulmenyeid. Az önbizalomhiány sokszor nagyon mélyről jön, ezért sok időt, munkát igenyelhet a megoldása. A munka közben más területeken valószínűleg előbb fog fejlődni az életed, pl. kapcsolatok, saját érzéseid jobb megismerése, önmagadért kiállás. Ha ezt az utat valamiért nem tudod, nem szeretnéd járni, akkor gyors hatásra számíthatsz pl olyan gyogyszertol, ami javít a hangulatodon. Ezt pszichiater írja fel, ha úgy ítéli, h segítene neked. Nyilván ennek az útnak is vannak hátrányai
2022. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

azért durva, hogy a második válaszolót így felpontozzátok, mikor a szokásos gyakoris semmit mondja. én a kérdésre válaszoltam, saját példával.

nem követem tovább a kérdést, de ezt azért leírom.

2022. ápr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Mitől szorongsz? Miért érzed, hogy nincs önbizalmad?


Tudok 1-2 tanácsot adni, ami nekem bevált. Én is szorongó, onbizalomhianyos voltam. Az utóbbi 1-2 évben sikerült olyan mértékű önbizalmat szereznem, hogy most már nem vagyok szorongó és önbizalomhiányos

2022. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es leírhatnád itt a tanácsaid, az másnak is hasznos lenne.
2022. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Úgy látszik @7-eske kakkant rá, hogy másnak is hasznos lehet.
2022. jún. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!