Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvás/Álmodás függőség, van...

Alvás/Álmodás függőség, van ilyen?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakom elég stresszes, a lényeg, hogy nincsenek "függőségeim", nem dohányzom, nem iszom, és az evésbe se tudom megtalálni az élvezetet, ehelyett nagyon szeretek aludni. Kb. minden második alkalommal félig meddig tudatosan álmodok, és túl jó. Az a baj, hogy ha van időm, hobbik helyett inkább aludnék, az elmúlt másfél hétbe szinte napi rutin, hogy 7 előtt fekszem és 8-9 után kelek. Amivel az a baj, hogy érzem fizikailag nem bírja a testem, nem érzem magam jól a bőrömbe, és teljesen leterheli a testem, úgy érzem hosszútávon ez károsabb mintha dohányoznék. Nagy lehet a baj? Miért nem tud szinte semmi lekötni a kötelességeim elvégzése után? Ha sok a melóm elvagyok, de ha stresszesek a mindennapjaim nem tudok koncentrálni, legszívesebben "menekülnék". Ha ébresztőt állítok hiányérzetem lesz, sokszor tudat alatt kikapcsolom az ébresztőt, úgy, hogy nem emlékszem rá, ha kötelességem van, akkor tudok felkelni (pl. ha reggel korán mennem kell valahová és úgy fekszem le, hogy tudom fontos)

(Az vett rá, hogy kitegyem a kérdést, hogy ma is túl sokat aludtam, egész nap nem volt étvágyam, alig ettem, migrénem volt és estére vagyok jobban mikor már menni kéne aludni, egész nap használhatatlan voltam)

18/f



2022. ápr. 17. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos pontosan úgy néz ki mint a depresszió.


Nem tudnál szakemberhez fordulni? Keresni egy szimpatikus pszichológust akivel ezt átbeszélnétek.


Egyébként ha lenne párkapcsolatod, akkor varázsütésre elmúlna ez, ugye tudod!

2022. ápr. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kicsit utána néztem a dolognak... Csináltam teszteket (amiket tényleg próbátam a legőszintébben megcsinálni, utána olvastam a tüneteknek stb.), és sajnos tényleg depresszió gyanúsnak tűnök, mind pozitív lett, nem tudom, hogy miért. Nem gondoltam volna, ez most új és meglepett. Szerintem átgondolom a dolgokat mielőtt csinálnék bármit is, nem tudom mit gondoljak.
2022. ápr. 17. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:

1# vagyok.


Ne gondold túl, ne aggódj, nyugodtan!

Ez betudható a téli időszaknak ami mögöttünk áll, az Ukrán problémáknak - tudat alatt is! -, a covidnak és esetleg a választásoknak. (propaganda hatása szintén tudat alatt)


Szerintem ne azon töprengj hogy problémád van, hanem azon töpreng hogy hogyan tudnál társaságba járni (nem berugni buliban hanem egyéb szabadidős tevékenység) és a legfontosabb : becsajozni. Ismerkednek lányokkal. Lazán, vidáman, könnyedén.


Hidd el hogy amint elrabolja egy csajszi a szivedet(és fordítva) utánanézek már az lesz a bajod hogy nem tudsz aludni!

Komolyan!

És esetleg mozogj, bringa például.


😃👍

2022. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Autocortect a sírba visz 😲😃


Szóval :"Hidd el hogy amint elrabolja egy csajszi a szivedet(és fordítva) utánana már az lesz a bajod hogy nem tudsz aludni!"

2022. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Ezen az autocorrrrrrr ízén már csak nevetni tudok.

Huawei telefon. Okosabb mint én 😁😂🤐

2022. ápr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!