Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet kigyógyulni a...

Hogy lehet kigyógyulni a szelektív mutizmusból?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szelektív mutizmusom van 4 éves korom óta azóta küldenek pszichológusokhoz és vizsgálatokra. Már nem egy pszichológus küldött el hogy nem tud nekem segiteni. Régen kb olyan 8-9 éves lehettem pszichátrián voltam több hónapig alig ettem es ittam meg akartam halni meg ilyesmik… ott kaptam prozacot és az elvileg segített mikor onnan kikerültem a szüleim átirattak másik iskolaba és ott könnyen beilleszkedtem de mivel messze volt el kellett jönnöm onnan és megint egy új iskolaba kerültem ott kicsit se fogadtak be folyton piszkáltak és vissza estem hogy megint nem beszéltem nem voltak barátaim rossz jegyeim voltak stb… és meg azóta is ez van most van egy pszicháterem akivel honaponta 1x találkozók és azt mondta hogy meg nem ír fel nekem gyógyszert pedig nagyon kene mert ez így nem jó szeretnek barátokat szerezni és meg szeretnek gyógyulni ebből a betegségből. Valaki segítsen legyszives hogy hogy lehetne ebből kigyógyulni nagyon nehéz így

2022. ápr. 18. 05:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Alternatív terápiával próbálkoztál már? Állítólag a lovas terápia sokat tud segíteni.
2022. ápr. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanuld meg a magyar jelnyelvet.
2022. ápr. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Erre én is azeretném tudni a választ. Az én kislányom 14 éves. Neki sem könnyű ezzel élni
2022. szept. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először az orvost kell megkérdezni. Segíthet a chatelés, segíthet jelnyelv megtanulása és használata.
2022. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a hibás. Általában az állandó kiközösítés okozza. Valószínű a külsőd nem tetszik a kortársaidnak.

Gyakori jelenség.

A pszichológia persze ezt nem ismeri el.

2022. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia azóta jobban vagy már ? Kisfiam 3,5 éves és neki neki is ez van nagyon szomorú vagyok .Való színű tőlem örökölte én is ilyen voltam kicsinek nehezen oldódtam fel de azért beszéltem felnőt koromban is volt ebből sok gondom a szorongás miatt,de felnőttként már sokkal jobban kezelem már nem szorongok.
2023. ápr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!