Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni azzal, ha...

Mit lehet tenni azzal, ha konkrétan csak fiktív, vagy általam tökéletesre formált karakterekhez tudok vonzódni és rákattani?

Figyelt kérdés

Egész életemben egyedül voltam, mert nem vagyok képes együtt lenni senkivel, aki próbálkozik.

A gondolat hogy együtt kell lennem olyannal, akihez nem vonzódom, nem tudom csodálni, meg mélyebb depresszióba taszít.

Egész életemben 3-4 férfi tudott tetszeni, akik nem kitalált karakterek és akik próbálkoztak nálam, de rajottem hogy ők is csak azért, mert egyrészt extrán jól nézték ki(amiből ugye alig van, hacsak nem egy hollywoodi filmet nezel) másrészt beleillettek az álmodozásimba… volt a tetovált rosszfiú karakter, aki csak velem bánik nagyon jól, volt aki annyira helyes volt, mint egy herceg egy mesében…

Milyen betegség állhat ennek a hátterében? Voltam mát pszichológusnál, de egyrészt nem volt jó, másrészt ebbe ciki lett volna belemenni.


2022. ápr. 19. 05:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Azt kérem ne mondja senki hogy minden nő álmodozik Brad pittről, persze csak a nők 99 százaléka közben férjhez megy akihez tud és elvan vele. Nálam ez kóros.

Nekem volt már a családban egyedül maradt, gyerektelen nő és mára már beleőrült abba hogy 20 éve egyedül van én nem lehetett gyereke… rám is ez a sors vár

2022. ápr. 19. 05:12
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Menj szakemberhez. Lehez cikinek gondolod, de hidd el, hallanak ők naponta furcsább dolgokat is.
2022. ápr. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%

Ha ilyen a természeted,akkor ezt kell elfogadni,ezen ugyan semmilyen szakember nem fog tudni változtatni.Ez nem betegség,hanem ilyen típus vagy.

Vagy keresed/az élet hozza a neked megfelelőt,vagy igen,egyedül maradsz,ez is egy emberi sors,nincs ebben semmi különleges.

2022. ápr. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A képzelőerő mindig más mint a valóság. Csak az a baj vele hogy hosszú távon frusztrációt okoz, mivel a valóságban másként működnek a dolgok.

Amúgy nem nagy dolog. Nekem belső megoldatlan mentális problémáim miatt nem lesz már rendes párkapcsolatom. Erősen középkorú férfiként inkább anime karakterekhez vonzódom :) Szóval van ez így...

2022. ápr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
nézz magadba, és jöjj rá, hogy te is tökéletlen vagy, tehát alaptalan tökéletesre vágynod
2022. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt az első gondolatom, hogy túlbonyolítod, ami amiatt lehet, hogy van valami félelem az egész alján. Mert ez így túl van tolva, általánosítva, hogy nem lehetne jó. Kicsit olyan, mintha valamiért olyannak kell lásd ezt, ami nem mehet neked, hogy elkerüld a tényleges helyzetet.
2022. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6, részben tudok azonosulni azzal, amit mondasz, de ez mar mély pszichológia, csodálkozom hogy itt valaki írta.

Ahogy sejtettem, erre nincs megoldás… valóban ilyen vagyok, de nagyrészt a mentális gondjaim miatt vagyok ilyen.

Tudom hogy vénlány leszek, egyedül, ráadásul egyke is vagyok, de ehelyett meg jobb az öngyilkosság

2022. ápr. 21. 10:14
 8/17 anonim ***** válasza:
#7 megint ezt csinálod, hogy abba a dobozba teszed ezt, ami lehetetlen és ezzel megúszod a tényleges élethelyetekbe való belemenetelt.
2022. ápr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a karaktereid is azért megfelelőek, mert velük nem lesz soha tényleges találkozás. Szóval biztosnágos az egész. Ha kiderülne, hogy létezik az egyik és kellesz is neki, akkor valószínűleg ott is tele lenne a gatya a részedről és inkább jönne megint valami, hogy ez miért lehetetlen.
2022. ápr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Azért ezt cáfolnám mert a nagyon sok már leélt évem alatt talalkoztam olyanokkal, 2-3 férfivel akikre a mai napig ra vagyok kattanva, pedig évekkel ezelőtt ismerem meg őket. Szóval azért menne az eletben is a vonzódás csak sajnos nincs kihez.

A vége úgyis az lesz, mint a legtöbb női csaladtagomnak. Egyedül megőrülni…

2022. ápr. 24. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!