Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a legsúlyosabb mentális...

Melyik a legsúlyosabb mentális betegség?

Figyelt kérdés

Vagy mit gondoltok?


Szenvedtek valamilyen mentális betegségben/ állapotban? Nehéz vele megküzdenetek?



2022. ápr. 19. 20:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%
Borderline nincs csak divat hobbi.
2022. ápr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

11, Van Borderline, miért lenne divat hobbi?

Mik az érveid?

2022. ápr. 19. 22:02
 13/29 anonim ***** válasza:
0%
Gyógyszerlobbinak kell az új mentális probléma, hogy még több gyógyszert tudjon eladni.
2022. ápr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Nyeh….

Marhaság

2022. ápr. 19. 22:12
 15/29 anonim ***** válasza:
74%

Borderline van, és mivel személyiségzavar, nagyon minimálisan hatnak rá a gyógyszerek. Ezért kb a gyógyszerlobbinak nem éri meg. Az pedig, hogy a neten öndiagnózist felállítónak egyik kedvence, a valóban ezzel küzdőknek egy pokol, meg a rokonságnak is.


29 éves vagyok, évek óta azzal küzdök, hogy ne ordítsam le a párom, főnököm, családom fejét napi többször, a pár perces durva dühkitörések közepette. Rengeteg munkát veszítettem el a borderline miatt, rengeteg orvost kellett lecserélnem, a párom pedig a legdurvább lelki terrornak van néha kitéve néha. Esetek többségében viszont normális vagyok.


Az pedig ebből adódik, hogy mivel nem tudok a saját szintemen teljesíteni munkában ezért, még jó adag önértékelési probléma is hozzáadódik, meg szétdrogozza az ember magát, mert már tükörbe se tud nézni. Bár utána meg azért nem. Egy személyiségzavar millió más problémát, betegséget tud magával hozni, pl.: étkezési zavar, függőség, extrém szorongás, öngyilkosság. Durvább esetben amikor azt olvasod, hogy kiírtotta a családját. Lehet elkerülhetőek lennének ezek az esetek, ha időben kiszűrték volna, hogy beteg. Persze ez egy szélsőséges példa, és nem felmenteni akarom az elkövetőt.


Amúgy meg mindenkinek az a legsúlyosabb amivel küzd. Akinek pedig nincs betegségtudata annak pedig az egész környezete szenved.


Ha társadalmi szinten és annak veszélyeztetése alapján nézzük akkor szerintem ezek:


-több személyiség egymásról nem tudva

-kezeletlen skizofrénia

-borderline bizonyos szintjei

-antiszociális személyiségzavar súlyos változata (köznyelvben pszichopátia, ami kezelhetetlen)


Szerintem a személyiségzavarok súlyosabbak, mert nagyon durva tünetei vannak, és gyógyszerrel kezelhetetlen. Pszichoterápiával pedig a legtöbb csak minimálisan. A skizofrénia, bipoláris legalább gyógyszerrel kezelhető.

2022. ápr. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
65%
Nincs ilyen, hogy "legsúlyosabb mentális betegség". Egy súlyos bipoláris zavar rosszabb mint egy enyhe skizofrénia. Viszont egy súlyos skizofrénia rosszabb mint egy enyhe bipoláris zavar.
2022. ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
44%

És akinek egyszerre van több annak miért nem engedélyezik végre az eutanáziát?

Depresszió, ptsd, ocd, szoc fobia, szorongás, személyiségzavar. Mellé nincs társasága, nem tud dolgozni…

Magamról beszélek.

Sőt már pszichotikus tüneteim is vannak

2022. ápr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
57%
17-es ezt a politikusoktól kellene kérdezni. Valószínűleg azért, mert a politikusoknak csak a szavazat számít. A halott meg ugye nem szavaz.
2022. ápr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
33%
En 27 vagyok, de soha nem szavaztam. Úgyhogy rábsztak
2022. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
55%
Az eutanázia nem elfogadott sok országban, mert vallási alapja van. Aki teremtette az embert ő is veszi el az életét. Olyan elmélet is van, hogy mindenki saját maga rendelkezik élete felett. Nyugat-Európában van ahol engedélyezik. Én személy szerint melette vagyok.
2022. ápr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!