Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már mentális betegség?

Ez már mentális betegség?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy először hülyeségnek tűnik, de aki tényleg válaszolni szeretne kérem olvassa el figyelmesen a kérdést!

A barátnőmről lenne szó, aki már beteges túlzásba viszi a tanulást. Kezdjük azzal, hogy neki már az is elég, ha figyel órán+ otthon átolvassa az anyagot, és már ért mindent. Mindig jó tanuló volt, általános iskola 7.osztály óta ismerem. Mindig kész a házija, mindig kitűnő a dolgozata, amivel semmi probléma nincs, itt még élt szociális életet,a gondok később kezdődtek...


Egy erős gimnáziumba jelentkeztünk, de engem oda sajnos nem vettek fel, szóval itt külön váltunk, de nyilván attól még barátok maradtunk. Az új suliban az évek alatt úgy érzem, hogy mégőrült. Délután nem megy sehova, sietett haza, és tanul, hogy hibátlan legyen minden dolgozata és felelése. Hiába mondja fel nekem az anyagot videóchaten SZÓ SZERINT!! neki ez se elég, még 4-5 órán keresztül tanulja és jegyzetei amit már kívülről tud. Sokszor csak 2-3 órákat alszik a tanulás miatt, pedig egyértelműen 5ösre tudja az anyagot, ha csak fél órát tanulja is.Hétvégén is a szobájában ül, akkor se aludja ki magát. Borzalmasan fekete már a szeme alatt, és egesz nap nyúzott/fáradt. A szülei se értik, miért csinálja, ha egyszerűen tudja az anyagot miért nem alszik el, miért kell még ugyan azt 140x atolvasni??

Most, hogy jön az érettségi még durvább,van, hogy egyáltalán nem is alszik, és napi 1x eszik + 1 liter kávé egy nap. Valaki találkozott már ilyennel?? Már olyan, mint egy holdkóros, és szerintem sürgős segítség kéne neki...


2022. ápr. 22. 01:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség.
2022. ápr. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint hússzor kezet mosni. Fölöslegesen muszáj neki, nem bírja abbahagyni, kényszeres. Van erre gyógyszer.
2022. ápr. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológust keressen, és menjen terápiára.
2022. ápr. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigye rendben van?Milyen alakra a kinezete?
2022. ápr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!