Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy merjek elmenni pszichológ...

Hogy merjek elmenni pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Felnőttként sosem voltam, csak tini koromban de arra nem emlékszek. Félek elmenni, mert ott ugye beszélgetni kell amit én nem szeretek, de sok problémám van és magától nem tudom őket megoldani. Mentális problémák főleg. Nagyon bekavar a mindennapi életembe is. Meg időpontot nem tudom, hogy csináljam. Mert jelenleg nincs munkám de lehet 1 héten belül lesz és úgy nem tudom milyen időpontra menjek csak ha meg van a munkabeosztás. Ilyenekkel küzdök hogy: kényszeresség, ismétlődő zavaró gondolatok, rituálék, depresszió, szociális fóbia. Azt se tudom, hogy kell jó szakembert választani vagy hogy kezdjem a beszélgetést ennyi gonddal.

2022. ápr. 21. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Menj a háziorvosodhoz, mondd el neki mindezt, neki kell beutalót adnia. Ha most kezdesz új munkát, ráér addig, amíg abba belerázódsz. Az, hogy nem szeretsz beszélni, hátrány egy terápián, amely épp beszélgetésen alapul, de az már jó, hogy ha ezt tudod magadról, mondd is el neki rögtön. Olvass utána magad is netszerte, hogy hány féle-fajta pszichológiai irányzat, iskola, módszer létezik, melyiknek mi a jellemzője és melyik az közülük, ami neked jobban bejön és melyik nem.


Én kétszer voltam terápián és az első nagyon nem jött be nekem, mert a terapeuta csak ült és néha bólogatott, ami engem halálra frusztrált, mert én meg pont szeretek beszélni, beszélgetni és beszélgetőtársra vágytam volna, mármint nem csak társalkodó partnerre, értelemszerűen, hanem szakemberre, aki beszél velem. Jó, hogy ezt a másodiknak elmondtam kerek perec, amikor elkezdtem hozzá járni, pláne, hogy volt is kérdés a felvételi íven, hogy jártam-e már máskor pszichológusnál és milyen volt, mert meg is kérdezte tőlem, hogy mit várok el tőle és elmondtam, hogy azt, hogy ne csak üljön szembe velem, hanem beszéljen is, mert magamban otthon is tudok beszélni, nem ezért moccanok ki otthonról. Aztán mondták már többen is nekem, h tán más iskola követői voltak ketten, ezért ajánlom neked is, hogy nézz utána, hogy milyen stílus jön be neked, mert tényleg millió féle stílus van és nagyon sok múlik azon, hogy neked megfelelő-e a terapeutád. Az én első - bólogatós - terapeutámra elköltött egy évet és sok pénzt totálisan kidobott időnek és pénznek tartom sajnos, de legalább utána vagy három évig a második már szuper volt, szerencsére, pláne ingyen, miután hangot adtam öngyilkossági szándékomnak, bár hozzátenném gyorsan, hogy nem Magyarországon és nem tudom, hogy Magyarországon hogy mennek ezek a dolgok, de azt tudom, hogy a házi orvosodnak irányt kell mutatnia, de magad is keresgélhetsz neten.


Az a kérdésed meg, hogy honnan tudhatod, hogy jó-e a szakember emberekkel beszélgetve és neten róla olvasva sejtheted meg, amúgy meg nagyon kémia kérdése is, hogy összeilletek vagy sem, tehát max. a szakmaiságát tudod leellenőrizni, aztán hogy neked bejön vagy sem, azt kb. 5-10 alkalom után csak szerintem igazán... Nem egyszerű kihívás kétségtelenül, de fontos, hogy ne add föl a keresést, ha már az elhatározásod megvan!


Sok sikert az új munkádhoz!

2022. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
BKK
2022. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akihez mész, annak pont az a dolga, hogy kezelje, amiket elmondasz. Ezt mind elmondhatod neki.
2022. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát lehet ezzel inkább pszichiáterhez kell menni. Nézz az interneten szét a környékeden,próbáld megnézni az arcukat,és az alapján kiválasztani,akivel a legszívesebben tudnál beszélni(mégha nehezen is).
2022. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!