Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lépjek túl a könyvem...

Hogy lépjek túl a könyvem befejezésén?

Figyelt kérdés
Írtam egy könyvet, még a gyengébb korszakomban. Nem láttam a kiutat, a dolgok végét, és elkezdtem egy olyan sztorit írni, ami eléggé vissza adja az én emlékeimet és érzéseimet is. Mikor jobban lettem, abbahagytam, mert nem volt hozzá ihletem, de most eszembe jutott, hogyan tudnám folytatni, úgyhogy ma este befejeztem, viszont maradtam az eredeti tervnél. Mivel akkor még én sem láttam a végét, úgy terveztem, hogy a főszereplőt nem emelem ki ebből az érzés hurrikánból, és a végére öngyilkos lett. Az epilógusban a bátyja szemszögéből írtam le a temetését. Ez a befejezés eléggé megviselt, lehet hogy nem kellett volna ilyesmit írnom így, hogy jobban vagyok. Hogyan tudnék túl lépni ezen?
2022. ápr. 22. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel úgy, hogy ez a nehézség feldolgozásának egy módja volt a részedről.

Vannak dolgok, amiket az ember szívesen magába zár vagy megszabadul tőle olyan formán, hogy leírja pl egy anonim fórumon, esetleg naplót vezet.

Ha végképp rossz érzéssel tölt el, akkor töröld ki a végét vagy írd át..

Az a lényeg, hogy ne problémát generálj belőle, hanem úgy tekints rá, mint valami, amin jó hogy már túl vagy.

2022. ápr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy a múltad lezárásának tekinted. Ezzel eltemetted, befejezted azt a korszakodat, szószerint is. Írj valami újat, boldogabbat. Vagy folytatást, happy enddel, esetleg B verziót a lezárásra “alternatív ending”. :)
2022. ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!