Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van hogy apróságokon...

Miért van hogy apróságokon meg tudok hatódni, de egyébként elég érzéketlen vagyok a negatív dolgokat illetően?

Figyelt kérdés
Lány vagyok ha ez számít. Mesék szomorú részein meg az olyan videókon amikben pl hajléktalannak vesznek pizzát mindig elsírom magam. Ha rossz jegyet kapok amiatt is tudok sírni, mert úgy érzem teljesíthettem volna jobban. De ha valaki bunkó velem, kiabál, megaláz, stb az nem vált ki belőlem semmilyen érzelmet. Mikor meghalt a macskám nem éreztem semmit, úgy voltam vele hogy a halál az élet része, pedig mivel benti cica volt minden napot vele töltöttem. Ha egy barátság ért véget vagy családtagom halt meg, akkor sem kellett meggyászolnom, megszoktam hogy már nem beszélek azzal az emberrel és ennyi. Szeretetet és kötődést ugyanúgy érzek mint egy normális ember, de olyan mintha a negatív érzelmeim tompítva lennének.

2022. ápr. 23. 18:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp:


A szomorú videók azért hatnak meg, mert olyan eszközöket haszanálnak bennük, amik ezt az érzést fokozzák. Egyébként a hajléktalan embernek amikor segítenek, az inkább meghatódás, ami nem feltétlen negatív érzelem.

A rossz jegy megvisel, mert úgy érzed tudtál volna ellene tenni valamit, de a halálról írod, hogy tudod, hogy az élet része. Talán azért nem viselt annyira meg, mert tudtad, hogy nem lehet elkerülni, így természetes.

Az is lehet, hogy annyira siker orientált vagy, hogy neked a jegyek a legfontosabbak az életben, talán fontosabbak, mint a macskád, ezért sírsz miatta, a macska miatt meg nem.

De aztán az is lehet, hogy mások felé érzékenyebb/empatikusabb vagy, mint magaddal. Amikor valaki kiabál veled, akkor téged bántanak, amikor a hajléktalannak segítenek, az pedig mással történik.

Nem tudom milyen családtagjaidat vesztetted el, és milyen barátságaid mentek tönkre, de ha nem volt olyan mély a kapcsolat köztetek, akkor talán amiatt nem érintett úgy meg.

2022. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi bajod. A halál az élet része, az lenne a nem normális, ha a kiscica halála után valaki nyugtatókért rohanna. Az érzékenység egy spektrum, és nem feketefehér. Belőled a hajléktalanok váltanak ki együttérzést, valaki pedig érzékeny a bántó szavakra.
2022. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok, mint a kérdező.

A felnőtt fiamnak is mondtam, hogy ezt nem értem. A feleségemmel halála előtt fél évig szinte mindig együtt voltunk, vagy a közelében voltam, ha esetleg szüksége lenne rám. A halála pár perces kiakadást nem számítva nem hatott rám se jó, se rossz irányba.

Vagy elvesztettem a munkámat kb 12 éve. Örülnöm kellett volna, hogy felszabadultam a stressztől, de a fejem ugyanolyan intenzitással fájt tovább, még sokáig, mintha mi sem történt volna.

Bezzeg a romantikus filmek némelyike, vagy a ma látott gyászos filmkezdet megríkattak.

Szerintem a Sors, és a Természet játékszerei vagyunk.

2022. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!