Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet velem?

Ez mi lehet velem?

Figyelt kérdés

Visszatérő rémálmaim vannak egy dologtól.

Ha lehunyom a szemem, lepörögnek képek, amitől rosszul leszek.

Van mikor ezek miatt sírok és remegek, nem merek aludni, mert valóságosabbak lesznek a dolgok.



2022. ápr. 29. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Mostanában jelentkezett ez? Mi válthatta ki? Próbáld megfejteni a félelmedet, és kiüresíteni.
2022. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Évek óta van..

Nem tudom kiüresíteni, mindig visszatér.

2022. ápr. 29. 08:36
 3/8 A kérdező kommentje:
6 évesen történt velem egy traumatikus élmény/ dolog, ami azóta se hagy békén.
2022. ápr. 29. 08:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatod hogy gondolatban visszamész oda, és most történjenek másképp a dolgok, úgy ahogy szeretnéd. Ez nagyon sokat számíthat.

Próbálj mindenkinek megbocsájtani, mindent elengedni.

2022. ápr. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsássak meg az nagybátyámnak, mert úgy megütött, hogy neki estem a falnak 6 évesen? Utána meg, hogy az anyukámnak is nekitámadt?
2022. ápr. 29. 09:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Más egyéb tünet? Traumának hívják általában. Ha nappal nem gyötör az élmény, akkor semmi extra, de azért lehet illő lenne elmenni most már egy terapeutához, és feldolgozni azt az élményt.
2022. ápr. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6, Nappal is vagyok rosszul, ha hasonló szituációkba futok bele.


“Semmi extra?” Te annak hívod, azt, mikor egyáltalán nem tudsz valamitől évek óta aludni?

2022. máj. 1. 08:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmi extra = trauma, ami éjszaka gyötör. Nekem is voltak rémálmaim sokáig, nem azt mondtam, hogy jó dolog.


Viszont így szerintem érdemes lenne minnél hamarább orvoshoz menni, PTSD szaga van a dolgoknak

2022. máj. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!