Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy közöljem édesapámnal?

Hogy közöljem édesapámnal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az elmúlt 2 évben nagyon rossz lett a lelki állapotom,megromlott a szüleimmel a kapcsolatom,bukásra állok a suliban.2 évvel ezelőtt nagyon pozitív voltam,mindenkivel jóban voltam,jól tanultam mindenből ötös voltam,2020 elején szerelmes lettem egy srácba akibe még mindig szerelmes vagyok,azzal a tudattal hogy tudom,sosem leszünk együtt.Ekkor kezdődött minden,szociális szorongásom lett,utálom emberek közé menni,szorongok a sulitól,és már egyáltalán nem érdekel semmi,sokszor úgy érzem hogy ha meghalnék senkinek nem hiányoznék,nagyon nehéz megfogalmazni hogy most mit érzek de próbálom érthetően leírni.Édesapám pszichológusnak használ 10 éves korom óta,ő depressziós,és minden bajt nekem panaszol el,én pedig mindig meghallgatom kiskorom óta mert félek megbántani hogy nem hallgatom meg.Akarok neki szólni hogy szeretnék egy kis szünetet tartani,pszichológushoz menni,és egy kis időre suliba se menni,de félek neki elmondani hogy rohadtul szarul vagyok,lehet nem is venne komolyan.

Szerintetek hogy próbáljam neki elmondani?

Vagy próbáljam megoldani egyedül?


2022. máj. 2. 02:25
 1/1 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező! Őszintén sajnálom, hogy gyerekkorod óta ilyen terhet helyezett a válladra, ezt nem szabadott volna. Nem tudom miképpen, hogyan mondd el neki, de az jutott eszembe hogyha az iskolában van lehetőség iskolapszichológushoz fordulni, tőle kérdezd meg ezt: miképpen mondd el neki. Gondolom ha elmész hozzá egyszer, arról nem értesül senki, de nem tudom ez hogy van az iskolákban.

Lehet érdemes lenne megkérdezni valamilyen alapítványnál lévő szakembert (például Hintalovon Alapítvány), ha az előzőt nem látod járható útnak.

2022. máj. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!