Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az első komoly párkapcsolatom...

Az első komoly párkapcsolatom óta kapcsolatfüggő/társfüggő lettem. Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Habár a férfiak már kamasz koromtól kezdve érdekeltek, az első kapcsolatom csak 21 évesen kezdődött. Előtte is randiztam, ismerkedtem, erdekeltek a férfiak, de elkotelezodni nem akartam. Elveztem a szabadságot, a randikat, a buliban való ismerkedéseket.


Aztán ez 21 éves koromban megtört, amikor egy férfi- többszöri koptatásom ellenére- kitartóan küzdött, és valahogy beleszerettem. O volt az első nekem, szexuálisan is. 3 évig voltunk vele... megtapasztaltam, hogy milyen az, amikor valaki vár haza, amikor valaki kíváncsi a napodra és meghallgat egy hosszú nap után, akihez van oda bújni, aki iránt te is érdeklődhetsz, akivel a hétvégét is közösen toltheted.


Szakításnál kb könyörögtem neki h ne szakitsunk, nem tudtam elkepzelni nélküle (vagy inkább tars nélkül?) az életem. Szakítás után én egyből újabb és újabb kapcsolatokba menekültem, volt h néha újra osszejottunk exemmel, aztán szakítottunk.. aztán végül jött egy másik komoly kapcsolatom, szinten majdnem 3 éves kapcsolat volt. Annak is vége lett pár hónapja, de nem érzem magam társ nélkül egésznek... lekötöm magam, dolgozok, hobbizom, tanulok új dolgokat, barátnőzöm, de mégis olyan rossz érzés, hogy a nap végén senkinek sem meselhetem el, hogy mi történt aznap velem... és senki sem mesel nekem. Hogy nem vár senki sem haza. Magányosnak érzem magam, pedig rengeteg mindent teszek ezellen, hogy ne igy legyen. Most éppen a randizgatos periódus van, de görcsösen szeretnek magamnak part találni, mert azt érzem, társ nélkül nem ér semmit az élet. Függő lettem... de érdekes, mert 21 éves korom előtt pont ellenkezőleg álltam ehhez az egészhez... aztán az első kapcsolatban megtapasztaltam h milyen jó érzés együtt lenni valakivel és azóta nem is akarom másképp élni az életem..


Tapasztalt már valaki ilyet? Mi segíthetne?



2022. máj. 2. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A társfüggőség teljesen mást jelent. Olvass utána. Te egy tök egészséges ember vagy, akinek társsal teljes az élete, mivelhogy így vagyunk összerakva, az ember szociális lény. Persze, hogy kell valaki, aki vár minket, akihez szóljunk, akivel együtt elmenjünk ide-oda, akivel ágyba bújjunk. Néha vannak közte kényszerszünetek, amikor az ember magányos, hiszen a fenti szükségletei nincsenek kielégítve. Ettől még nem vagy függő és nem vagy kóros. És egy megfelelő partner megtalálása fog segíteni, addig meg foglald el magadat olvasással, sporttal, filmekkel, barátnői telefonokkal, kirándulásokkal, hogy azért a független életben is megtaláld, ami szórakoztató.
2022. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%

Én a másik oldalát ismerem ennek, vagyis amikor a párodat nem tudod lekoptatni. Valami borzalom, és ne sértődj meg kérdező, de sokszor e mögött pszichológiai dolgok is meglapulnak, így lehet nem ártana egy szakértővel utána menni a dolognak, hogy miért vagy társfüggő. Mert ez nem kapcsolat függés, hanem társfüggés.


Fel kellene nőnöd saját magadhoz, hogy jobban megértsd magad, a mozgatórugóiddal együtt! Csak segítesz magadnak, mert ha egy nap megtalálod a nagy őt, és ő is téged, és együtt éltek míg ő előbb meg nem hal, akkor bizony újra váratlanul elő fog jönni a dolog és idősebb korban már kevesebb esélyed lesz a helyzeted reális felméréséhez. Akkorra már sok egyéb érzés is rád fog rakódik, és talán nem is fogod tudni kellően feldolgozni a párod elvesztését. Ez meg már nem lesz játék, de amúgy a mostani állapotod sem az!


Szóval segíts magadon!

2022. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!