Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék mindig úgy tekinte...

Hogy tudnék mindig úgy tekinteni az emberekre hogy igazából szinte mind egyformák vagyunk ugyanazokon megyünk át és együtt vagyunk a világ ellen és nem pedig egymásellen és még a világ ellen is?

Figyelt kérdés
Néha na végignézek embereken és elgondolkozok hogy én is csak egy vagyok, ők is csak egyek akkor egy kis megnyugvást és ítélkezés mentes állapotot érzek kicsit (magam felé, önbizalonhiány miatt?)
2022. máj. 3. 08:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is szoktam ilyeneken gondolkodni.

Akik spirituálisan közelítik meg ezt, az "Ego leépítéséről" szoktak beszélni, ami megakadályozza, hogy annak láss másokat, amik, lásd a lényeget, ne elkülönülten lásd magad.

2022. máj. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 gublug ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy "a világ ellen vagy", akkor rossz úton jársz és sosem jutsz békéhez.

Az odáig rendben van, hogy egyformák vagyunk. Mindannyian ugyanazt a 4 dolgot csináljuk mint az állatok: eszünk, alszunk, szaporodunk és védekezünk. Az állatoktól viszont az különböztet minket, hogy képesek vagyunk lelki életet gyakorolni. Ők nem.

Tehát a válasz a kérdésre a lelki gyakorlatok. A lelki gyakorlatok által érdemeket szerzel, melyek szükségesek a lélek fejlődéséhez. Hogy értsd:

a test akkor fejlődik, ha táplálod étellel. A lélek akkor fejlődik ha táplálod lelki táplálékkal, pl. imával, jó cselekedetekkel, stb. lelki gyakorlatokkal.


Amiről itt beszélünk, annak nincs köze az önbizalomhiányhoz.


Nem ítélkezni helyes, hiszen:


Nincs jó.

Nincs rossz.

Csak szemlélődés.

2022. máj. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!