Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris beteggel hogyan...

Bipoláris beteggel hogyan lehet együtt élni?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak bipoláris zavara van, orvos diagnosztizálta. A helyzet már évtizedek óta fennáll.


Amikor éppen olyan időszaka van, olyanokat mond, hogy miattam depressziós, mert még tanulok 24 évesen (egyetem mellett rendszeresen dolgozok, nyáron is). Aztán, hogy ő meg fog “dogleni“ es én nagy ívben teszek rá. Ha tehetné és visszatekerné az időt, nem szülne meg sem engem sem a bátyámat. Ő csak arra jó, hogy mindig mások szipolyozzák ki őt lelkileg. Mikor mániás időszaka van, rohogo görcsöt kap sokszor és megállás nélkül nevet. Mondani is szokta, hogy nem tudja mi ennyire vicces számára.


A pszichiáter irt ki neki pszichoterapiat, de sosem ment el rá. Valamint gyógyszereket is irt ki neki, de nem szedi őket. Összesen körülbelül 3-4 alkalommal ment vissza az orvoshoz.


Egész életemben ezzel a lelki bántalmazással éltem együtt, éppen amilyen kedve van, olyan itthon a hangulat. Gyerekkoromban volt, hogy fagyasztott hússal vágott fejbe, vagy az utcán hazáig ütött.

Kezdem elhinni, hogy tényleg miattam beteg. Gondolkodom rajta, hogy kiiratkozzak egyetemről, hogy vége legyen ennek a terrornak. Viszont közben tudom, hogy egész életemben bánnám ha megtenném.


Van valaki, aki hasonló helyzetben el/élt valamelyik szülőjével? Mit lehet ezzel kezdeni? Azt nem tehetem meg, hogy elkoltozzek, miközben egyetemre járok, mert a saját önköltséges feleveimre gyujtom a pénzt, ezért dolgozok folyamatosan egyetem mellett. Minden forintot lerakok.



2022. febr. 28. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy / nagyon nehezen.
2022. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
De pedig tedd meg, hogy elköltözöl, mert ebbe beledöglesz! Hogy az istenbe tehetnél te bármit is, ha ő nem szedi a kötelező gyógyszerét és még terápiára se jár? Nem tudsz javítani rajta, nem áll módodban! Nem vagy isten! A saját életeden javítanod viszont kötelező úgy, hogy jó messzire mész tőle és soha többet hátra se nézel! Menj el dolgozni bérelj egy szobát és estin, munka mellett folytasd az egyetemet. Vagy ha lehetőség van rá, menj kollégiumba. És nehogy magadat hibáztasd az ő hülyeségeiért, hogy jut ilyen eszedbe elvileg értelmiségi felnőttként?! Hogy lenne már miatta beteg???!!!! Olvasni is döbbenetes!!! Menj be az egyetemi pszichológushoz! Vedd végre kézbe az életedet! Nem élheted le mellette!!!
2022. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
szedni kene a gyogyszert
2022. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

Tipli. Azonnal.

A bátyád nem tud segíteni?

2022. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4: sajnos nem, neki megvan a saját élete, barátnője is van, együtt élnek.


Ha elmennék albérletbe, az összes pénzem elkölteném albira és minden másra. Nem tudnám fizetni az egyetemi féléveimet.

2022. febr. 28. 16:14
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ennél még az is jobb. Hány év van még hátra? Diákhitelt is fel lehet venni.
2022. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
diakhitel?
2022. febr. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

A tanácsom nekem is az, hogy vegyél fel diákhitelt. Kollégiumok nincsenek a környékeden? Egy-két barát/barátnő, akivel össze tudsz állni egy albiba? Ösztöndíjak az egyetemeden?

Tönkre teszed az életedet, ha ott maradsz anyukáddal... Bipoláris zavaros beteggel csak úgy lehet együttélni, ha szedi a gyógyszereit (amik megfelelően vannak beállítva), és rendszeresen jár pszichoterápiára.

2022. febr. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
Melyik gyógyszert írták fel neki és mennyi mg-al? Bipoláris megfelelő szinten tartható. Persze betegségbelátás és támogató közeg kell.
2022. febr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Lehet együtt élni bipolárissal. Én elismerem, hogy orvosi segítségre van szükségem, járok pszichiáterhez, szedem a gyógyszereket. Tartózkodom attól, hogy alkoholt igyak és nagyon erős érzelmektől. Inkább a depresszió dominál, amikor érzem, hogy jön a mánia megpróbálom visszafogni magamat. Együttműködőm a párommal. Nem hiányzom soha a munkahelyről, végzem a munkámat de amikor belül érzem, hogy gond van visszaveszem magamat és inkább visszahúzódom. Akarni kell és meg lehet csinálni.
2022. márc. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!