Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus bármin tud segíteni?

Pszichológus bármin tud segíteni?

Figyelt kérdés
Olyan dolog előtt állok, ami elkerülhetetlen. Rettegek mindenféle orvosi beavatkozástól, a vértől, fájdalomtól. Várandós vagyok, és nem terveztem. Nem mertem abortuszra menni, mert attól is rettegtem. Nagyon gyenge az idegrendszerem. Félek, hogy szülés közben valami komplikáció fog fellépni, vagy sok vért vesztek, elájulok, vagy császározni kell, felvágni a hasam, ezeket az idegrendszerem nem bírja. Kezdek kikészülni teljesen. Olyan szinten, hogy sokszor gondolkozok, hogy hogyan kerülhetném el a szülést, és inkább önként vetek véget az életemnek egy olyan módszerrel, ami nem olyan durva, mint a szülés. Teljesen kilátástalannak látom ezt a helyzetet, nem tudom, hogy az ilyen idegrendszerű embereken tud e bármi segíteni.

2022. máj. 5. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
csak az ilyen idegrendszerű embereken tud segíteni pszichológus, pszichiáter. Igyekezz, mert a várandóság véges, a terápia pedig nem hat azonnal.
2022. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Bizonyára tud :) De van számtalan segítő, akik ezzel foglalkoznak és tudnak tanácsot adni. Ha nem magánszülés, akkor vihetnéd a gyermek apját, hogy majd támogasson. Sokan végigcsinálták már. Többször is. Jól tetted, hogy úgy döntöttél, világra hozod.
2022. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
94%
Elsőnél a pont, idejében kezdd el a terápiát, hogy a szülésig legyen valamilyen eszköztárad a félelmeid kezelésére, enyhítésére.
2022. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!