Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merem elmondani a pszichol...

Nem merem elmondani a pszichologusnak ,igy kepes lesz segiteni rajtam?

Figyelt kérdés

Egyszeruen iszonyatosan nem tartom magam szepnek,es ekorul forog minden gondolatom,minden erzesem,mindent ez nozgat az eletemben. Ugy erzem minden baj forrasa az elegedetlensegen onmagammal. Altlnosban csufoltak es neha kesobb utcan hallottam pasiktol ilyet.Mara mar talan elfogadhato a kulsom,de fajdalmas ugy elnem hogy nem vahyok igazan szep es nem tudom ezen tultenni magam.Ha a parkapcsoltomban is mindent erre vezetek vissza hogy azert ilyen vagy olyan velem,mert biztos nem vagyok eleg szep.

Cikinek tartom ezt felvallalni egyebkent..de mar utaltam neki ra,hogy nagyon szeretnek palaztikaztatni es soroltam mi mindent fogok vagy mondtam mar neki hogy elegedtlen vagyok magammal iszonyatosan.de semmit nem reagalt ezekre.Lehet o is latja hogy nagyon ronda vagyok es ram hagyja? Mert volt egy baratnom aki jart hozza es o is megemlitette hogy nem elegedett magaval mire a pszichologusom azt mindta hogy pedig tok atlagos nincs vele semmi gond..nekem meg meg se szolalt :D

Ugy erzem felesleges jarnom is hozza inkabb gyujtenem a penzt a bevatkozasokra …de amugyis mit tud ezzel kezdeni? Semmit szerintem


2021. szept. 23. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Azt neked kell eldönteni hogy akarsz -e külső segítséget vagy sem. Egy fizetős agyturkász mindig azt fogja javasolni hogy járjál. Soha nem fogja azt mondani hogy már nem kell. Viszont kereshetsz másikat, mert mindenki másként gondolkodik. Vannak nőgyűlölők, vannak férfigyűlölő, és ez nem nemhez kötött. Nyilván így az adott nem hez húznak a véleményük okán is.


Magadat el kell fogadd mindenképpen. Reszelni ezt azt lehet, de ön magad képét nem tudod megváltoztatni.


Keress férfiakat akik támogatnak nőiességedben, és segítenek elfogadni magad.

Párkapcsolatban azért van veled mert nőies részeidet is szereti. Vagy érdemes lehet kitérni ezekre a témákra is kettesben.

Mutassa meg mi tetszik és miért :)


Neten kérsz vadidegenektől véleményt az lutri mert ha szándékosan rosszindulatú akkor mindegy milyen vagy nem kapsz őszinteséget. Olyankor neki csak az számít hogy bántson valakit. Nyilván nem mindenki ilyen, de könnyű beleszaladni ilyenbe.


Egyébként mindenki szép, csak el kell fogadni magadat.

Férfiként én is szép vagyok :D Ha másnak nem de magamnak :D

2021. szept. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Keress másik pszichológust! Ha nem mersz őszinte lenni, akkor ő nem az igazi. Bárki legyen, csak úgy tud segíteni, ha őszinte vagy!
2021. szept. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Küldjél már privátban egy képet! (Nyugi, nő vagyok.) A valóság ismerete nélkül erre a kérdésre nem lehet válaszolni. Ha tényleg ronda vagy, akkor a plasztika segít, bár nem kötelező, rondán is lehet valakinek önbizalma, ha pedig átlagos, semmi különös, akkor a pszichológus.
2021. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

En nagyon oda vagyok a lélektanért, de mindent azért nem lehet (jól) megoldani terápiával. Ha reálisan nézve ronda vagy, ha nem tetszel magadnak, akkor többet segít a plasztikai műtét, mint egy év terápia.

Csak jekem gyanús hogy igazán nem látom, hogy hatarozott lennél ebben a kérdésben. Hogy tenyleg csúnya vagy, vagy csak rossz az önképed. Mert mondjuk elfogultan túl pozitív vagy túl negatív visszajelzéseket kaptál. (Őszinte közeg nincs talán.) Szóval tenyleg függetleneket kellene megkerdezni. Csak igye sok a rosszindulatú szóval tényleg lutri. Mas meg jóságoskodva esetleg szépnwk hazudna... Szóval matadsz te, mint ítélő es végsősoron az a fontos hogy te, elfogadhatónak lasd magadat. Ha ronda vagy, tényleg kezdj el spórolni műtétre. De a tarsas kapcsolataidat TÉNYLEG nem a szépséged mértéke fogja meghatározni.

2021. szept. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4, Kaptam tul negativat es tul pozitivat is igy valoban nem tudom eldonteni,hogy nezek ki masok szamara.Viszont az is erdekes a tukorben szepnek latom magam ,selfin is,de ha masok altal fotozva vagy videon visszanezem magam akkor mar inkabb csunyacskanak . A baratom dicser es szepnek tart,de ha mar ket napja nem dicsert vagy csak a testemre ad reakciot akkor elindul bennem,hogy tuti kamuzik nem is vagyok neki szep csak a testem jo..tarsasgban is annyira azon agyalok hogy tuti rondanak latnak inkabb elbujok a fold ala es meg se szolalok talan akkor nem vesznek eszre es igy tovabb…mar sporoltam egy olyan osszeget amivel pl az orrom meg tudom csinaltatni,es szerintem az iszonyatosan sokat dobna a kulsomon sokkal noiesebb arcom lenne egy mas tipusu orral..szerintem hamarosan be is jelentkezek konzultaciora igy talan az ujrvet uj orral kezdhetem :) kezdek rajonni,hogy lehet tenyleg feleselges jarnom a pszichologushoz vagy akkor lesz erdemes folytatni,ha mar tul vagyok a kulsomon ,mert en biztos vagyok benne hogy a legtobb problemam forrasa az hogy nm latom magam szepnek es akarki mondhat barmit azt feltetlezem a tobbi ember is rondanak lat es maskent kezel emiatt. Tudom hogy jobban mernek kapcoslatokat epiteni,beszelni,velemenyt felvallalni ha szebb lennek.Jobban buznek a paromban is es meg kismillio dolog jobb lenne…
2021. szept. 24. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

"Egy fizetős agyturkász mindig azt fogja javasolni hogy járjál. Soha nem fogja azt mondani hogy már nem kell"


Az osszes kliensemet elküldöm amikor a folyamat végére erunk, csak szolok. Az ismeroseim is

Sajnálom ha rossz szakemberhez jartal.



Kérdező: az a helyzet hogy a belülről fakado bizonytalanságot külső kontrollal általában nem lehet megoldani. Ha megcsinaltatod az orrod, lehet utana zavarni fog az állad. Ha megcsinaltatod azt, zavarni fog a füled. Ha megcsináltatod azt, mas fog zavarni. Ha nincs meg a belso integritas ez egy orokke tarto spiral lesz és akarmit modositasz, sose fogod szeretni magad. Mert ezt a külső tapaszok nem fogjak megoldani.


Arrol nem is beszélve, hogy mi lesz ha nem pont olyan lesz a műtét mint amit varsz. Mi lesz ha kicsomagoljak az uj orrod es nem tökéletes? Garantalom hogy ossze fogsz omlani és gyűlölni magad hogy semmi se segit. Es garantalt hogy nem lesz tökéletes mert az nem letezik..


Ha nem tudsz megnyilni a pszichologusnak, tenyleg nincs értelme jarni. Ido es penzkidobas. Ennek a felelossege: 50-50%. Ha te nem veszel erot magadon hogy megnyilj, o nem fogja beloled kirangatni a titkaid. Viszont a szakembernek megfeleloen empatikus, reflektiv teret kell nyitnia ehhez, es ezt rajta nem erzem a leiras alapjan. Javaslom keress olyat akinek a testkepzavsrok a specialitasa

2021. szept. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
72%

Kedves kerdező. 4-es vagyok.

Most, hogy olvastam az új kommentedet, hogy milyenek a visdzajelzések, ennek tudatában már másképp érzek, gyanítom hogy csak elehedetlenséged van. Ebben az esetben inkább megos azt mondanám, hogy ezt mondd el a terapeutádnak. Hisz ez így fer egy terápiában, neked is segítened kell őt őszinteséggel, hiszen abból dolgozik, amit tőled tud meg, amit elmondasz. Nem varázsló.

6-osnak igaza van. Ha így, ebben az állapotodban csináltatsz magadon valamit, akkor félő, hogy mas nem fog tetszeni mivel az elégedetlenséged belülről jön. Es így csak belemerülsz egy elégedetlenségi lehúzó spirálba. Légyszíves mondd el neki, a terapeutádnak ezeket, mert sokat tudna segíteni, megvan erre a módszerük. Neked is feladatod van a terápiában.

2021. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!