Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés a halálfélelem?...

Milyen érzés a halálfélelem? Konkrétan attól fél az ember, hogy meg fog halni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 6. 06:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van időd felkészülni az talán elviselhetőbb. Ha nincs, na az KO.
2022. máj. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Amikor történik veled valami, mondjuk megcsúszik alattad az autó, vagy elkezd váratlanul görcsölni a mellkasod, rajtad pedig végigfut a pánik hogy na most fogsz meghalni.
2022. máj. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy előző írja, konkrétan attól fél az ember, hogy "na most" esetleg "meghalhat".
2022. máj. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Van aki már várja (betegség, elhagyatottság, magány...) miatt, de van akit egyik pillanatról a másikra ér, akkor félhet tőle.

Általában az emberek félnek tőle, hiszen a létfenntartási ösztön az egyik legerősebb ösztöne az élő szervezeteknek (növények, állatok, ember).

2022. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Ez ugyanaz mint amit a pánikbetegek éreznek?
2022. máj. 6. 12:09
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Én két nőgyógyászati kisműtét előtt éreztem halálfélelmet. Szó szerint biztos voltam benne, hogy nem fogok felébredni.


Amikor autóbalesetem volt (elém vágott valaki, megálltam és hátulról belém szállt a mögöttem jövő), akkor nem éreztem semmit. Megnéztem, hogy az akkori párom és a kisgyerekem jól vannak-e. Később azért kijött rajtam az ideg.


Pánikbeteg is vagyok, az megint egy másik érzés. Ott a borzalmas félelem elönti az embert, minden szétcsúszik, stb.


És még lehetne sorolni. Ezek különböző érzések.

2022. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Én pánikbeteg vagyok, van hogy naponta több rohamot is kapok, mert beüt a gondolat hogy egyszer meghalok. Plane ha fel van kapva egy celeb halálhíre mint például ugye ma is.

Pokoli állapot. Nem tudom leírni

2022. máj. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Amikor megpróbáltam öngyilkos lenni, akkor éreztem ilyet. Pedig én akartam, ezért nem is számítottam félelemre. Miközben a gyógyszertúladagolás miatti epilepsziás rohamban szenvedtem, amikor éppen nem voltam elájulva, átfutott a fejemen, hogy "Ennyi? Tényleg? Most tényleg meg fogok halni?. Aztán sajnos nem így lett.
2022. máj. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%
Kedves Utolsó! Mielőbb kérj segítséget! Értékes, pótolhatatlan ember vagy!
2022. máj. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Se értékes, se pótolhatatlan nem vagyok, de köszönöm szépen. :D Járok pszichológushoz és pszichiáterhez azóta.
2022. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!