Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy könnyebben...

Mit csináljak, hogy könnyebben tudjak barátkozni?

Figyelt kérdés

Mindig nehezen ment a barátkozás, beilleszkedés. Tudom, ez most olyan, mintha egy 12 éves tenné fel a kérdést, de nem, most érettségizem. Azért lenne fontos nekem, mert egyetemen már jól szeretnék nyitni. Megpróbálok barátkozni, odamenni az emberekhez. Ha iszok, akkor tudok is beszélni és úgy kb. jól el vagyunk, ha nem iszok, akkor meg fogalmam sincs mit mondhatnék. Lehet azért nem tudom, mert rástresszelek, de egyszerűen nem jut semmi az eszembe, pedig próbálkozok kitalálni valami témát.

Talán lehetne gólyatáborban, buliban ismerkedni, úgy hogy ittam, de utána akkor sem tudok fent tartani egy barátságot.

Tudom, el kéne mennem pszichológushoz, valamikor szerintem el is fogok. Ezen kívül mit csináljak? Mit csináljak egy olyan szituációban és mit tudok csinálni most, hogy felkészítsem magam?

Talán az önbizalomhiány is probléma nekem. Most pl. néztem egy lány vlogját, aki nem tűnt ilyen tökéletes lánynak, akit mindenki szeret, mégis nagyon magabiztos volt. Na én ezt nem tudom elképzelni, ha valamiben nem vagyok, nem érzem azt, hogy épp jól nézek ki, vagy okosnak tartanak, ilyesmi, akkor kényelmetlenül érzem magam.



2022. máj. 6. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam hogy az önbizalom az önismeretböl ered. Ismerd meg magad hogy jobban tudj bizni magadban. Megismerni miben vagy erős és mik a gyengéid ezeket elfogadni és önmagadat adva probálj meg olyan közegben beszélgetni ami érdekel is. Olyan nincs hogy nem tudsz miröl beszélgetni, mindenkit érdekel valami. A közös érdeklödés erős kapocs lehet. Egyébként amit írsz abból az jó lenne hogy probálsz megfelelni, ezt el kell felejteni, mindenki olyan amilyen senkit nem kedvel mindenki. Bármilyen is vagy mindig lesz aki kedvel és lesz aki nem.
2022. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Veled egykorú vagyok, és pontosan ugyan ez van velem is. Nekem kell nagyjából egy fél-egy egész év mire teljesen megmerek nyílni az igazi énemmel. Szóval a tanácsok engem is érdekelnének.

Jelenleg arra gondoltam, hogy majd minden nap iszok az első pár hétben, aztán hátha rámjön a második fázis 😂

De szerintem az önbizalmunkon kellene dolgozni. Én attól féltem mindig is, hogy hülyeséget mondok és lenéznek, mivel mindig idősebbekkel barátkoztam pici koromban… szerintem itt csúszott valami félre

2022. máj. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!