Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Velem van a hiba, hogy nem...

Velem van a hiba, hogy nem tudok ehhez a világhoz alkalmazkodni?

Figyelt kérdés

Nekem az nem élet, hogy minden nap reggel felkelek, elmegyek dolgozni, este mint a hulla hazajövök, megcsinálom a kajat holnapra, és olyan fáradt vagyok, hogy nincs erőm semmire a hobbijaim közül, a telefonom nyomkodom teljesen hasztalanul.

Vannak témák amik érdekelnek, amikkel szívesen foglalkoznék, de minig a levegőben lógnak, mindig pár lépéssel előrébb járnak, mint én, megmaradnak álombak, mert a prioritásban a munka meg a haztartás mindig előrébb van, és saját magamra, arra hogy éljek is, arra már nincs energiám.

Úgy érzem, élő halott vagyok, aki mint a zombi reggel felkel, elmegy dolgozni, este hazamegy és készül arra hogy másnap megint menjen dolgozni. A munkámban olyat csinalok, amit teljs egészébeb az időm pazarlásának gondolok. Ha eszembe jut, hogy heti 40 órát azzal töltök, ami f@sság, de mégis kell hogy életben tartsam magam, akkor felmerül a kérdés hogy azért tartom életben magam hogy zombuljak tovább?

Szeretnek váltani munkahelyet, de nem találok jobbat, semmi garancia nincs arra hogy átmegyke máshova, akkor ott jobb lesz. Ugyanúgy lenyúznak rólam ezer bőrt.

Már célom sincs, hogy amúgy mit szeretnék, bar lehet hogy ezzel jobban járok, mert úgyse lenne kivitelezhető.

Hogy lehet ilyen világban boldogulni? Vagy csak en vagyok ekkora lúzer?

Én nem tudok így működni, én nem tudom nem észrevenni hogy ez így ahogy működik egy fasság...És ezek miatt sajnos elfogadni se tudom...Alkalmazkodni valamennyire tudok, csak mar eljutottam arra a pontra, hogy ez annyi energiámat leszívja, hogy azért erzem magam élő halottnak...


2022. máj. 8. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit utazol munkába oda és vissza? Csak kíváncsi vagyok.
2022. máj. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem vagy ezzel egyedül. Sokunknak ezzel telik el az élete: munka, evés, alvás. Vannak persze kellemes dolgok is néha, mondjuk egy-egy kirándulás,utazás, nyaralás, az ember elmegy ide-oda. Ám ezek nagyon rövid ideig tartanak, gyorsan vissza kell zökkenni a mindennapos taposómalomba. Apró dolgok adhatnak átmeneti élvezetet, örömöt, de alapvetően az élet monoton, ha nem vagy gazdag.
2022. máj. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#1 Kb 40-45 perc össz
2022. máj. 8. 20:04
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 De akkor így ennek semmi értelme
2022. máj. 8. 20:04
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon átérzem ezt. Az első 12 dolgozós évem pont így telt, aztán fellázadtam. Szabadúszó lettem, és ugyan eleinte kábé éhenhaltam, de elkezdtem a hivatásomnak és a hivatásomból élni. Két új szakmát is meg kellett tanulnom, és szerencsém is volt, de most már nem vagyok zombi.


Vágj bele, változtass! Már a lázadás megtervezése is megkönnyebbülést hoz, és célokat, feladatokat jelöl ki. Hajrá!

2022. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Valami ilyet szeretnék csak semmi ötletem nincs hogy merre. Nincsenek céljaim...
2022. máj. 8. 20:05
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

2


Ennek semmi köze a pénzhez... A pénz az egy eszköz amivel materiális dolgokat érhetsz el, de a boldogsághoz semmi köze, 1000+1 tanulmány bizonyította már. Nézz egy boldogságtérképet a GDP-hez összehasonlítva.


A kérdező akkor is így érezne hosszútávon ha 100 millió lenne a zsebében. Bizonyos űrt betöltene a pénz, de pont a lényeget viszont nem. Ezt hívják depressziónak, céltalanság, élet értelmetlensége, stb. Tudod mennyi gazdag ember szenved depresszióban? Elég sok...


El kell menni pszichológushoz. Itt nem csak a munkáról van szó. Elakadás van, a munkahely csak egy aspektus. Dolgoztam sz.r helyen évekig, ennek ellenére nem voltam céltalan, nem éreztem magam sz.rul. Meg dolgoztam jó helyen is, mégis depressziós lettem (hála istennek már vége).


Kérdező, menj el egy pszichológushoz!

2022. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Pont így érzek. Hogy mi az istennek csináljam? Azért hogy másnak még több pénze legyen? Mert melózol hogy ne dögölj éhen, és így dolgozhatsz, de az egésznek semmi értelme. Vagy húzod az igát hogy a gyerekednek meglegyen mindene, csak éppen nem ismered a saját gyerekedet amennyi idő jut rá. Vagyis gürcölsz hogy egy gyakorlatilag idegennek meglegyen mindene :( De ha nem húzod az igát, örülhetsz ha megmarad az otthonotok.
2022. máj. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sokan csinalják ezt es még nevelnek 2-3 gyereket is...
2022. máj. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nevelik mi? Hát rohadtul nem látszik a kölkök kilencvenkilenc százalékán. Max eltartják, de nem nevelik.
2022. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!