Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Transzok esetén a pszichiátria...

Transzok esetén a pszichiátriai kezelés miért egyenlő rögtön a "transzfóbiával"?

Figyelt kérdés

Tehát pszichiátriai úton próbálnák kezelni az illetőt, nem úgy, hogy rögtön szaladunk vele a műtőbe. Nem a tévképzethez igazítjuk a testet, hanem a testhez állítjuk vissza a normális énképet. Számos kutatás van róla, hogy működött a dolog, és az egyén sokszor a gyerekkori traumáit feldolgozva képes volt összehangolódni a testével.

Szerintem így sokkal inkább megelőzhetőek lennének az olyan tragédiák, amikor valaki mégis megbánja később a nemváltást és ezért lesz öngyilkos.

Ez az elővigyázatosság miért "transzfóbia" és miért csak az a fizikai út lehet a megoldás?



2022. máj. 10. 10:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
24%

11# USÁ-ban volt két ilyen ember. Az egyik vámpírnak képzelte magát és lecsiszoltatta a fogait. Valójában [link]


A másik Boogeimannak képzelte magát. Ő is megműtette a fogát

https://www.youtube.com/watch?v=v5qrUVPYS9E


Ezek valódi dolgok. Utánanéztem

2022. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%

#4

"A harmadik oka, pedig hogy egyszerűen kivettek több dolgot is a betegségek közül. A pedofiliát azért, hogy büntethető legyen (hiszen elmebetegségként nem volna az)."

Tudom, hogy ez nem az eredeti kérdés része, de hihetetlen, hogy ennyi téves állítást egy mondatba csomagol valaki.

1. A pedofília változatlanul orvosi diagnózis. Benne van a legfrissebb DSM-ben és BNO-ban is, egyike a parafíliáknak.

2. A törvény amúgy sem a pedofíliát bünteti. A kiskorúak elleni szexuális visszaélést elkövetők között nagyon sok nem pedofil van. A tett számít, nem a motiváció.

3. Egy pszichiátriai diagnózis önmagában sem nem feltétele, sem indoka, hogy valakinél a büntethetőség kizárható. A belátási képesség önhibán kívüli súlyos hiányára van szükség. Ez általában csak a legsúlyosabb téveszmés pszichiátriai betegeknél áll fenn. Egy tipikus pedofil nagyon pontosan tudja mit csinál.

2022. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

"hogy valaki ennyire nem képes elfogadni, hogy ezt kapta az élettől"


Akkor zárassuk be az összes plasztikai sebészetet meg esztétikai fogászatot is. Túl nagy az orrod? Kicsi a cicid? Elállnak a füleid? Szarok, sárgák és kajszák a fogaid? Hát így jártál, tessék elfogadni, hogy ezt kaptad az élettől. Végül is afrikában éheznek, nemhogy már te jól merészeld érezni magad.

Jól mondom ugye?


Most komolyan mi a pitsának jöttünk le a fáról, ha nem azért, hogy jobban éljünk és ne adj úr isten élvezzük az életet?

2022. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Dzsonszi válasza:
16%

#15 Ez a libsi felfogás, szinte minden vitán ugyanez a módszer amit alkalmaztok. Elkezdtek más dolgokkal jönni, hogy akkor azt miért szabad (pl miért engedjük be az ukrán menekülteket, amíg az észak-afrikaikat nem stb.), jó hogy nem azzal jössz, hogy a borotválkozás is csonkításnak számít. Nehogy már normális dolognak tartsuk, hogy valaki férfi létére nő akar lenni, mert nem lehet, ráadásul a 95%-uk olyan gusztustalanul néz ki, mint a bűn. Ha egy nő így kisminkelné, meg alakítaná magát, mint a legtöbb transz nő, már azokra is lehetne mondani, hogy gáz, nem pedig úgy, hogy azok amúgy férfiak.

Ha már falemászásnál tartunk, akkor ezzel a logikával, azt is 100%-osan elfogadnád, hogy valaki majommá akarja magát alakítani, farok-, szőrbeültetést végez, és felmászik a fára, és te erre hezitálás nélkül rámondanád, hogy normális és ő tényleg majom lett?

2022. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

16 akkor én meg mondhatom, hogy tipikus jobber felfogás, hogy ami nektek nem tetszik, azt tiltsuk be. Mert csak. Nem ártalmas, nem bánt senkit, de esztétikailag számodra nem elfogadható, akkor tiltsuk be.

Egyébként vannak olyanok, akik állattá "változnak", ha már felhoztad. Van az a tigrises csávó, full arc tetkó, szem tetkó, ott is volt fog módosítás, plasztikai műtét. Ő dolga. Engem piszkosul nem zavar. Téged miben zavar? Azon kívül, hogy neked személyesen mondjuk nem tetszik látványra? Jajj tudom, most jön majd a gyermekek (nem gyerekek, gyerMekek) védelme. Meglátja szegény pistike a tigris bácsit, akkor legközelebb a játszóházban majd nem kutyás, hanem tigrises arcfestést kér. Borzalom.

2022. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
6%
#18: Tipikus baller felfogás, hogy azt mondod, kit érdekel, csináljon, amit akar. Igen, ebben egyetértünk, csak akkor a média, a filmek, a cégek ne reklámozzák ezt, ne hozzanak értük abszurd törvényeket a politikusok. Ha annyira a transzok dolga, hogy mit tesznek a testükkel, akkor a társadalomnak viszont ne mutogassák őket/magukat, és főleg ne ünnepeljék ezt, mert abszolút nem normális dolog!
2022. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Dzsonszi válasza:
12%

Ahogy 16/16 is írja, ne propagáljátok. Egyébként elég szomorú, hogy ilyen értékrended van, azért legyen már egy norma. Nem akarom megmondani egy nőnek se, hogy ne rakjon magára 500 cc melleket, 5 kg sminket, de bocs ha zavar, hogy lassan ott tartunk, hogy falloszt műttetek a homlokomra, és azt is el kell fogadnia mindenkinek, mert én ilyen vagyok.

Amúgy kíváncsi lennék, hogy egy süllyedő hajón, ahol a nőket/gyerekeket engedik először mentőcsónakba, ott is képes lennél-e azt mondani, egy ilyen idióta transzra, hogy hát igen ő ekvivalens nő a többivel, ezért simán kitúrhat egy született nőt a helyéről, hogy az dögöljön meg helyette.

Hihetetlen, hogy ide jutottunk, hogy ezen kell vitatkozni, hogy mi számít nőnek...

2022. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
8%
Azért, mert ha megmondod egy nyilvánvalóan beteg embernek, hogy beteg, az sértő. Ő viselkedhet undorítóan, de neked el kell fogadnod, különben gonosz náci vagy.
2022. máj. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
92%
Tudom ez csak falra hányt borsó lesz, de azért leírom, hátha. Az, hogy a média nem csak heteroszexuális embereket jelenít meg nem reklám, meg nem propaganda, csak a valóság. Mert tudod, nem csak heteroszexuális emberek vannak. Azzal, hogy valaki kimegy az utcára, sétál a párjával, beülnek egy étterembe, moziba, csinálnak egy közös képet és kiteszik facebookra, azzal nem mutogatják magukat, hanem élik az életüket. Vagyis fejlettebb társadalmakban élik. Itt orbánisztánban majd talán 50 év múlva. Talán.
2022. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Dzsonszi válasza:
10%
#19 Nem tudom néztél mostanában Netflixet? Ahol minden sorozat, majdnem minden részében tolják az LMBTQ propagandát? Megy a nagy pénzrablás, ahol magyarázzák, hogy a született kislány csecsemőnek miért nem szabad rózsaszín, csajos dolgokat venni, vagy hogy az egyik transz miért számít ugyanolyan nőnek mint bárki más, de emellett minden rész tele van buzulással. Másikban olyat toltak le, hogy valaki a 80-as években azért rabolt bankot, hogy finanszírozza a homo párjának a nemátalakító műtétjét. És ez csak a netflix, hány ilyen cég van, ami a pofánkba tolja, lassan minden városban melegfelvonulást kell tartani, virágozzák száz virág, mindenki egyéniség, mindenki élhet úgy ahogy akar, ja de ha nem egyezik meg a véleményünk a mai mainstream médiával, akkor homofób, náci, gyűlölkődő vagyok. J.K. Rowlingnak is elég volt annyit kiírnia, hogy az igazi nők tudnak csak menstruálni és egy ilyen miatt képesek felháborodni. Vagy követelik, hogy férfi WC-kbe tampontartó kukákat helyezzenek ki, az USA-ban lassan bemondásos alapon teszik be a gyerekeket lányok/fiúk közé, de szerinted ez csak álprobléma. Angliában esszét kellett írni alsósoknak, hogy miért lenne jó, ha az azonos nemű osztálytársával házasodna össze? Én meg nem akarom ezt látni, mert gusztustalan, az én lányom mellé ne tegyenek be egy fiút, mert ő épp azt mondta, hogy lány, ha nem dugok meg egy transz nőt, akkor már manapság simán homofóbnak vagyok érte nevezve a "haladó" országokban. És ez csak egy-két példa, amivel az elmúlt években találkoztam, de ugye szerintetek ez nem létezik, mint ahogy a migráns válság sem létezett.
2022. máj. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!