Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Transzok esetén a pszichiátria...

Transzok esetén a pszichiátriai kezelés miért egyenlő rögtön a "transzfóbiával"?

Figyelt kérdés

Tehát pszichiátriai úton próbálnák kezelni az illetőt, nem úgy, hogy rögtön szaladunk vele a műtőbe. Nem a tévképzethez igazítjuk a testet, hanem a testhez állítjuk vissza a normális énképet. Számos kutatás van róla, hogy működött a dolog, és az egyén sokszor a gyerekkori traumáit feldolgozva képes volt összehangolódni a testével.

Szerintem így sokkal inkább megelőzhetőek lennének az olyan tragédiák, amikor valaki mégis megbánja később a nemváltást és ezért lesz öngyilkos.

Ez az elővigyázatosság miért "transzfóbia" és miért csak az a fizikai út lehet a megoldás?



2022. máj. 10. 10:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
Én azt gondolom, hogy először kellene megpróbálni rájönni, hogy Józsi, miért akar Mari lenni, vagy Mari, miért akar Józsi lenni. Addig nem kellene megpróbálnia a másik nem képviselőjeként élni. Lehetséges, hogy Józsi csak azért akar Mari lenni, mert a beteg kishúgát jobban szerették a szülei, mint őt, ezért azt gondolja, hogy a lányok jobban szerethetőek, tehát ő is lány akar lenni. Vagy lehet, hogy Mari azért akarna fiú lenni, mert az apja fiút szeretett volna, és kb. fiúként nevelte fel, és nagyon férfias életet kezdett élni. Szerintem először tényleg fel kell dolgoznia az embernek, hogy én ezért vagy azért akarok fiú vagy, vagy lány lenni, ha eredetileg nem ezekkel a nemi jellegekkel született. Ha ez a feldolgozás sikeres, akkor, lehet, hogy műtétek nélkül az eredeti biológiai nemének megfelelő életet tud élni. Ha ez nem sikerül, akkor ez után jöhetne következő fázisként, hogy jó akkor próbáljon meg, a másik nem ruháiban járni, és úgy élni, mint egy másik nemű ember. És esetleg ez után jöhetne az operáció. Azt sajnálom, hogy úgy látom, hogy a terápiás kezelést, amivel megbarátkozhatna a testével nem népszerűsítik eléggé, a nem átalakító műtétet annál inkább. Én azt gondolom, hogy egy transznemű ember számára mind a két útnak nyitottnak kellene lennie, hogy maximális legyen a döntési lehetősége az élete megoldásáról. Ehhez képest abban nem látom, hogy kapna elég segítséget, ha ő meg akarna barátkozni a saját testével, és ezt tartom szomorúnak.
2022. máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
Én vagyok a 21-es. Logikusan levezetett, nem teljesen LMBTQ simogató, de szerintem a jogaikat tiszteletben tartó választ adtam, amiben támogatnám a testnek a lélekhez igazítását, de fordítva is. Miért kell lenullázni a válaszom, amikor én tiszteletben tartottam mindenkinek a jogait, csak elmondtam egy más megközelítést?
2022. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

20-asA netflix magán cég! Ahogy ami nem állami cég az magán cég és azt csinál amit akar. Főleg h a magyar netflix hollandiában van bejegyezve igy magasról leszarják a magyar törvényeket. Ezt okozta az EU tagság h egy magyar cég lehet külföldön is igy nem muszaj betartania az itthoni törvényeket. A jurassic parkos mesét is feljelentették. A Hollandok jót röhögtek rajta és nem tettek semmit se.

Amig nincs újra diktatúra ennek sosem lesz vége. Kérdés h eldobnák-e az emberek a jogaikat és a szabadságot?

2022. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!