Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az lehet pszichopátia jele,...

Az lehet pszichopátia jele, hogy valakinek nincsenek barátai?

Figyelt kérdés
Haverok igen, meg "átmeneti" emberek, akikkel egy ideig elvagyok, de ha valami igazán bánt vagy öröm ér, nincs kivel megosztani. Úgy érzem, nem vagyok képes hosszútávon fenntartani kapcsolatot, holott vágynék rá, csak sokszor van ilyen "mindenk hagyjon békén" időszak, meg amikor saját magamat sem bírom elviselni, ilyenkor nem találkozok, tartok fenn kapcsolatot senkivel, és ilyenkor, szerintem amúgy teljesen érthetően, eltūnnek az emberek akik addig ott voltak.

2022. máj. 10. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de lehet ezer másnak is a jele.
2022. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Az emberek idióták, nem csoda ha nincs barátod. Én már nem hiszek semmilyen barátságban.
2022. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem feltétlenül.

Lehet introvertált vagy.

Esetleg szociófóbiás.

De a természeted is lehet ilyen. Talán kicsit magadnak való vagy.

2022. máj. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem abszolút soha nem voltak. Soha. Fogalmam sincs hogy milyen érzés lehet. Nálam több oka is van, van amiről tudok, van amiről nem
2022. máj. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:
100%

Amit leírsz, az nem. Egy pszichopatát pont nem bántana, hogy nincs kivel megosztani az érzelmeit, és ha szándéka ellenére sem tud kapcsolatokat fenntartani, az max. azért van, mert nem elég okos ahhoz, hogy megfigyelje és megjátssza az empátiát, ami neki egyáltalán nincs.


Viszont a „sokszor van ilyen "mindenk hagyjon békén" időszak, meg amikor saját magamat sem bírom elviselni” nem egy egészséges psziché ismérve, erre nagyon rossz tanács ráfogni, hogy "lehet introvertált", meg hogy "ilyen a természete". Egészséges introvertáltnak nem kihívás normális emberi kapcsolatokat, barátságokat fenntartani, főleg nem saját magát elviselni.

2022. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Odüsszeusz92 ***** válasza:
100%
A pszichopátia empátiahiányt jelent leginkább, nem függ attól hogy vannak e barátaid.
2022. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!