Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szenvedtek valamilyen személyi...

Szenvedtek valamilyen személyiségzavarban, vagy van olyan ismerősötök, aki diagnosztizált mentális beteg?

Figyelt kérdés

2022. febr. 21. 21:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szedtek antidepresszánsokat? Milyen tüneteitek vannak? Jobb így az életed?
2022. febr. 21. 21:21
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Elég sok személyiségzavarost ismerek, némileg munkahelyi ártalom is.


Ha depressziós vagy, ami elég sűrűn együtt jár a személyiségzavarokkal, akkor antidepresszáns segít, persze. Ha a pszichiáter, aki kezel írt fel neked, akkor szedd szépen, nem viccből tette. Ha nem, de úgy érzed, hogy szükséged lenne rá, akkor is vele konzultálj erről.

2022. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Arnold901005 ***** válasza:
96%

Borderline személyiségzavarom van.

Nem szedek semmit, mert a "csendes" változatát fogtam ki, szóval nem olyan durva a helyzet.

A tüneteket hosszú lenne leírni, de leginkább hangulatingadozás, kiszámíthatatlan reakciók, töredezett személyiség, zavaros önkép, magánytól való félelem, 'kedvenc személytől' való függés, kötődés-elutasítás váltakozása, vakmerőség jellemez, de mint mondtam, sok tünete van.

2022. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Már nem, de régebben depressziós voltam. 6 éve sikerült belőle teljesen kijönni, előtte 2-3 évig tartott. Pontosan nem tudnám megmondani, nehéz egy határt húzni, hogy pontosan honnantól is számít depressziónak. Antidepresszánst nem szedtem, de pszichológushoz jártam egész sokáig. Ami végül az áttörést hozta, az a drasztikusabb környezetváltozás volt. Ez kilendített annyira a gödörből, hogy össze tudjam szedni magam annyira, hogy elkezdjek változtatni és szépen lassan, lépésenként sikerült is. A környezetemben pedig volt pár ember, aki támogatott benne, teljesen egyedül nem hiszem, hogy sikerült volna.
2022. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

ÉTkezési zavaros voltam sok-sok éven keresztül.


Nem szedtem rá semmit mert az nem megoldás.


Kétszer majdnem belehaltam, a második után (egy évvel ezelőtt) döntöttem el, hogy oké, meggyógyulok.

Segítség nélkül (mert előtte csomó terapeuta sem ért semmit) sikerült is, és 10 év meg rengeteg relapse után végre egészséges vagyok.

2022. febr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az autizmus nem betegség. Attól, hogy valami / valaki nem átlagos, még nem lesz selejtes. A Linux sem lesz attól szar, mert az átlag user nem ért hozzá, más logikát kíván a használata.
2022. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

6osnál a pont, ADHD-sként én is kikérem ezt magamnak!


neurodiverz, nem beteg !

2022. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
#6 Ez a linuxos hasonlat attól a semota nevű, néhai autista jogvédő bloggertől ered?
2022. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Mentális betegségem van: kevert szorongásos depresszió, ami már vagy 10+ éve tart. Most, hogy szedem a gygógyszer, szépen lassan alakulok.
2022. febr. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Igen, én igazoltan borderline-os vagyok és még egy sor mentális betegség "tulajdonosa". Kevert, szorongásos depresszió, generalizált szorongás, ciklotímia, pánikzavar illetve a BPD mellett paranoid személyiségzavart is megállapítottak nálam nemrég egy pszichológiai teszt során.

Ez így elég terjedelmes? :)

Azt hiszem nekem is bőven elég minden az ezekkel járó fizikai tünetegyüttesekkel együttvéve.

Szervi bajok persze kizárva.

Szív rendben, volt szívultrahang stb, CT, MRI, bár fejben mégis van egy parányis kisy jelentéktelen "lakóm", egy corpus pineale cysta, ami elvileg nem veszélyes, csak ha nőni kezd, pont idén akarom azt is ellenőriztetni...

2022. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!