Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegek egy részét...

Mentális betegek egy részét miért nem százalékolják le?

Figyelt kérdés
Hiába a gyógyszer, ha így is vannak akik meg vannak lassulva és kb. fél embernek felelnek meg munka szempontjából. Mert a gyógyszer amint látom csak leszedálja az illetőt és kb. helyette kell dolgozni. Ha le lennének százalékolva, akkor mehetnének olyan munkát végezni, ami nekik való belassulva. Nem megbántásként írom, de azért bosszantó, hogy ugyan azért e bérért az egyik alig csinál a 8 órában valamit a másik meg helyette is dolgozik. Azért ez bosszantó. Én megértem őket és sajnálom, de akkor csináljanak olyan munkát ami nekik való.Hiába van már rengeteg gyógyszer, meg be lehet állítani meg blabla, ha akkor is be van tőle lassulva. Miért nem százalékolják le őket? Ez így senkinek sem jó, főleg a betegeknek.

2022. máj. 13. 17:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Munkáltató vagy?
2022. máj. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
dehogy is, egy kollégámról írtam, de nem akarom konkrétan megnevezni a betegségét
2022. máj. 13. 17:24
 3/29 anonim ***** válasza:

Privátban levelezhetünk erről. Ide a nyílt fórumra nem szeretnék magamról kiírni olyan dolgokat, amik nem tartoznak a nagyközönségre.


1-es válaszoló voltam.

2022. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
oké, írtam
2022. máj. 13. 17:28
 5/29 anonim ***** válasza:
Azért nem végeznek olyan munkát ami egy erősen begyógyszerezet emberhez paszolna mert nincs ilyen munka. Nagyon kevés olyan hely van ahol betegséggel önszhangban lenne a munka. Ráadásul sokal kevesebb a fizetés is.
2022. máj. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
A fél országnak van mentális gondja valamilyen szinten, túl drága lenne őket mind ellátni segéllyel.
2022. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz sosem szedtem gyógyszert , de mentális betegségem van, szociális fóbia. Viszont a munkámban nagyon precíz vagyok.Nem nagyon tudna belekötni senki sem, ha akarna akkor sem.Úgyhogy egyáltalán nem hat ki a munkámra...pontosabban a betegségem ösztökél arra hogy még maximalistább legyek, hogy még véletlenül sem adjak senkinek sem támadási felületet.


A másik probléma ezzel csak az, hogy Magyarországon élünk, ahol az emberek leszázalékoltatnák magukat,és mellette ugyanúgy 8 órába ugyanazt a munkát végeznék mint egészségesen.Menne az ügyeskedés, ahogy országunkban ez mindig is jellemző volt kisebb de akár nagyobb körökben is!

2022. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

A betegnek miért lenne jobb, ha leszázalékolják? Gondolom, most kap egy viszonylag normális fizetést. Ha leszázalékolnák, jóval kevesebbet vinne haza.


Amúgy megértem, miért zavar. Ugyanez van sok munkahelyen az idősebb, "pár éve van a nyugdíjig" kollégákkal, a kisgyerekesekkel, a várandós kismamákkal (volt olyan kismama kolléganőm, akin negyedannyi projekt volt, mint a kollégáin, teljes munkaidőben).

2022. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Jó, d egy leszázalékolt azért kap valamennyi pénzt az államtól és be lehetne őket segédek rakni gyárakba, ide, oda, porták stb. Nem hiszem, hogy ez ennyire megoldhatatlan volna, csak kicsit kéne oda figyelni. Tény, hogy sok mentális beteg van, de nem olyan mértékben hogy ne tudjon egész emberként dolgozni 8 órában. Vannak a kollégáim között s nem egy aki pl. depressziós mégis rendesen tud dolgozni, de akinek komolyabb és gyógyszereket is szed rá, az nagyon kilóg szegény a sorból és ez így gáz.
2022. máj. 13. 17:41
 10/29 A kérdező kommentje:
Igen 8as! Neked hogy esne, ha kétszer, háromszor többet kéne csinálnod és el is várnák a kollégád miatt ugyan azért a bérért? Akkor valamivel kapjanak ők kevesebb bért és adják azoknak akik helyettük dolgoznak, mert ez így nem fer, mert nem lehet rájuk számítani. Kb. ingyen dolgoznak akik munkaképesek másokért.
2022. máj. 13. 17:51
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!