Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye van összefüggés? Ha...

Ugye van összefüggés? Ha igne, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Felfigyeltem arra, hogy Szilágyi Liliána két dologról nyilatkozott: 1. bulimia 2. bántalmazás.


Nos, engem mióta megerőszakoltak, azóta kialakult egyfajta étkezési zavar (jóval többet eszek, mint ami valójában kéne. Mondhatni zabálok. Igaz, nem hánytatom magam, de hízok.)


Járok pszichológushoz, majd következő alkalommal meg fogom kérdezni, hogy mit gondol. De ez állami terapeuta, és érezni is rajta néha. Ezért kérdezem, hátha van valakinek erről valami meglátása.



2022. máj. 14. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
:(
2022. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt hallottam, azért kezdenek hízni az áldozatok (nyilván nem törvényszerű), mert tudat alatt így akarják megelőzni hogy még egyszer megtörténjen az erőszak. Azaz ha nem vagyok vonzó, nem leszek áldozat.


Nagyon sajnálom ami veled történt! Remélem sikerül feldolgoznod.

2022. máj. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért is esznek ennyit az emberek traumatikus események után, mert így tudatalatt meg vannak védve, mert nagyobbak lesznek. Nem igazán véd mit a zsír réteg esést leszámítva, de van kapcsolat a túlevés és a traumák között.

Nagyon sajnálom, hogy ezen kellett keresztül menned, sok erőt kívánok!

2022. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!