Mi lehet velem?

Figyelt kérdés

Durva kitöréseim vannak. 17 éves fiú vagyok. Egyfolytában szorongok,rosszul érzem magam. Nagyon szürkének látom szinte az egész életet. Ami legjobban bánt az az,hogy nem tudom elmagyarázni,nem tudok megfogalmazni,hogy mi az amitől rosszul érzem magam vagy esetleg felidegesít.

Pszichológushoz járok,de azt érzem ő sem ért meg. Pszichiáternél is voltunk,aki elmondta,hogy depresszióm van.

Ezt már mondhatni megszoktam. Nem is ezzel van a legnagyobb bajom.

Ami igazán elkeserít az az állandó dühkitörésem.. Leginkább az iskola miatt jön elő,a leckék miatt,de van amikor kisebb dolgok is felidegesítenek. Nagyon bánt,hogy a dühömet a szüleimen vezetem le,azokon az embereken akiket a legjobban szeretek.. Ők is nagyon szeretnek engem.

Nem tudom mit tehetnék.. már olyan szinten elvesztem magamban,hogy semmi esélyét nem látom annak,hogy minden jó legyen. Nem akarom azt csinálni,amit nem szeretek. Kiváló tanuló vagyok magyarból,pár hónapja országos szavalóversenyt nyertem,lassan 400 versem van,mégis az egész életem elronthatom,ha megbukok kémiából és fizikából. Mit tegyek?

Nem szeretném,hogy a szüleim állandó jelleggel végig kelljen nézzék,hogy a fiúkból egy állat lesz,aki a szemük láttára veri szét a kezét vagy a falat,mert egyszerűen nem tudja már magában tartani a szomorúságát..



2022. máj. 14. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnos mindenre nem tudom a választ, de egy részére reflektálok a dolgoknak, hátha segít.


"Nem akarom azt csinálni,amit nem szeretek"


Mit szeretnél csinálni? Ki vagy mi kényszerít arra, hogy azt csináld, amit nem szeretsz?


"mégis az egész életem elronthatom,ha megbukok kémiából és fizikából. Mit tegyek?"


Az egész életed örökre nem hiszem, hogy elrontanád. Legrosszabb esetben évet kell ismételned csak. Egyébként fizikából elég jó vagyok, kérdés, hogy magyarázni mennyire tudok, de ha szükséged van segítségre benne, írhatsz nekem. Kémiából már annyira nincs ismeretem, de ha utánanézek szerintem abban is tudok segíteni.


A dühödre meg azt tudom mondani, hogy ha annyi feszültség van benned, azt valahogy, ki kell engedni. Azért vezeted le másokon, mert nem találtál még rá jobb módszert. Keress valamit, nem baj ha ütögetsz, csak ne a falat, hanem egy erre alkalmasabb eszközt.

2022. máj. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mit szeretnél csinálni? Ki vagy mi kényszerít arra, hogy azt csináld, amit nem szeretsz?"


Az iskola kényszeríti rá gondolom, később pedig a munkahelye fogja. Az kényszeríti erre, hogy nem szeretne hajléktalan lenni, az emberek, a társadalom kényszeríti.

2022. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Énis ugyan így érzek, nekem szorongással kezdődött,nekem sajnos az egyedülléttől a magány váltotta ki családomban történt egy halál eset azóta az életem teljesen romokban hever,engem a pszichológus nem tudott fogadni,még annak ellenére sem hogy említettem nem érzem jól magam, én úgy próbálok a mindennapokban motivációt vinni hogy arra összpontosítok milyen célokat szeretnék elérni,most pl,az első célom a sulim elvegzése,illetve gyerekkorom óta álmom hogy legyen egy kismotor szóval én azt tanácsolom neked is legyenek céljaid. Tűzzd ki egy táblára mik azok a célok amiket el szeretnél érni,ha nincs akkor gondolkodj mi tenne boldoggá. Ha nem érzed jól magad írj rám nyugodtan! Addig is minden jót:)

18L

2022. máj. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!