Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok szülni?

Nem akarok szülni?

Figyelt kérdés

Nem akarok szülni, hiába szeretnék egy gyereket, de tudom, hogy örökölné a mentális betegségeket, mert a családomban senki se normális.

Viszont faggatnak, hogy mikor lesz gyerek és ez nekem is fáj, mert tudom, hogy nem tudok felnevelni egy gyereket.

Az anyósom nekem vágta, hogy akkor legalább fogadjak örökbe gyereket, ha már szülni nem tudok. Lerántott ezzel teljesen a mélyre, mert tudom, hogy nem tudok egy gyereket még felnevelni sem.

Alapból is csődtömeg vagyok, de ezzel jobban erősödtek az öngyilkossági gondolataim, újra elkezdtem bántani magamat.

Mit tehetnék?



2022. máj. 15. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Hát semmiképp se szülj, vagy vállalj gyereket, ha TE nem akarod.
2022. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Ezek szerint nem akarsz szülni.
2022. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Ne szülj azért, hogy másoknak megfelelj. Mondd meg, hogy nem akarsz gyereket vállalni, és ezt ne indokold semmivel. Legyél erős. Mert később nagyon meg fogod bánni.
2022. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
Ha "csődtömeg" vagy ne is szülj.
2022. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem szeretnél gyermeket nevelni, akkor tényleg ne szülj mások kedvéért semmiképpen és ne is fogadj örökbe! Ez csak a te döntésed kell, hogy legyen. Aki meg nagyon erőszakoskodik, azt inkább küldd el melegebb éghajlatra. Semmi köze ehhez rajtad kívül senkinek.

Egyébként is, nem csak a gyermeknevelés miatt lehet értékes valaki, rengeteg más jó dolog is lehet egy adott személyben. A gyermektelenség miatt senki nem lesz sem több, sem kevesebb. Ne hallgass az anyósodra ebben!

2022. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
3%
Mára kiderült már, hogy az eddig öröklöttnek hitt betegségek 90 %-a valójában a mai nyugati típusú táplálkozás következménye.
2022. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!