Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek gáz erre hivatkozv...

Szerintetek gáz erre hivatkozva visszautasítani valakit?

Figyelt kérdés

Van egy fiú akivel találkozgattam egy családtagom unszolására. Igazság szerint nem tudom miért mentem bele, mert amúgy se szeretem az ilyen kerítőnősdit, illetve a kapcsolatok terén nem állok túl jól. De azért igyekeztem, hogy mégis, próbálják nyitott és jófej maradni. A találkozó eltelt de semmi extra nem volt, kedves meg normális volt, de nálam nincs meg az érzés hogy én ezt többször is meg szeretném ismételni, és mint említettem, nem igazán lennék stabil, megbízható partner, mert finoman szólva is mentálisan nem vagyok a legjobban, és nem szeretnék ebbe belerángatni senkit.

Illetve úgy érzem amúgy se tudnék egy kapcsolatot de még csak ismerkedést és rendszeres találkozókat fenntartani.

Nem érzem magam komfortosan az ilyen szituációkban, mert további nyomást, megfelelési kényszert és szorongást hoz elő, amiből már most is épp elég van. Annyira nem vagyok rendben magammal, hogy az intimitás és közelség még a gondolatát a is összerándul a gyomrom. Úgy gondolom mielőtt bármiféle ismerkedésbe belekezdenék, először magam körül kell rendbetenni a dolgokat.

Röviden ennyi.

A kérdésem csak az, hogy mit mondjak neki, hogy rövidre zárjam a dolgot vele és tudtára adjam, hogy nem keresek társat.

szeretnèk őszinte lenni, de nem tudom mennyire gáz ezekbe beavatni valakit, főleg, hogy csak egyszer találkoztunk. Így se akarom megbántani.

Tudom kicsit túlbonyolítom a dolgot de az hogy nemet kell mondanom és visszautasítani önmagában az is szorongást okoz és azt az érzést hogy csalódást okozok.



2022. máj. 19. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne okozzon szorongást, mondd el neki azt amit itt nekünk leírtál.
2022. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig meg kell mondanod neki mert ha esetleg így folytatod vele annak csúnyább vége lesz.

Alkalmatlan vagy (jelenleg) egy kapcsolatra

2022. máj. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gublug ***** válasza:
52%

1.-es: Amikor valaki szorong, nem az a megoldás, hogy azt mondjuk neki "ne szorongjál". Éppen azért szorong, mert nem tud lazítani.

Ilyenkor lépésről lépésre el kell mondani a mentális teknikákat, hogy az ember, hogyan oldhatja fel a szorongását.


Kérdező: Ne mondj el neki mindent magadról amit leírtál, mert nem ismered, és lehet elmondja másnak, ami neked nem hiszem, hogy jól esne.


Mielőtt beszélsz vele tudatosítsd magadban, hogy bármit is kérdez akkor is csak az általad előre meghatározott dolgokat mondod el neki és nyomásra sem mondasz belsőbb dolgokat.

Nem szeretem a felszínes dolgokat, de - az én javaslatom alapján - csak azokat kellene neki elmondanod:

- Más unszolására találkoztál vele, amit nem is akartál.

- Nem a te eseted és nem akarsz többet találkozni.


Ennyi.

Elmondtad neki őszintén és nem nyíltál meg feleslegesen.

2022. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Akkor csak annyit mondj neki, hogy most nem keresel társat.
2022. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ezt az állapotodat egyébként a családod mennyire tudja? Megosztod velük, hogy szorongásaid vannak és hasonlók? Hány éves vagy? (Ha nem túl személyes a kérdésem)
2022. máj. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ne avasd be ezekbe a dolgokba, egyszerűen nem rá tartozik, főleg úgy hogy csak egyszer találkoztatok. Mondd meg hogy te nem érzed magad egy hullámhosszon vele és nem gondolod hogy ebből bármi komoly lehetne
2022. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!