Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordulhat olyan, hogy...

Előfordulhat olyan, hogy valaki annyira fél valamitől, hogy a teste inkább felmondja a szolgálatot?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy az illető tudja, hogy borzalmas dolog fog vele történni, és ezt sehogy sem tudja elkerülni, tehát 100%-os, hogy át kell élnie azt a dolgot. Viszont annyira nincs rá felkészülve testileg és lelkileg, annyira meghaladja a tűrőképességét, idegrendszerét, hogy az agya nem tudja elfogadni, hogy ezen kell keresztülmennie, és lelkileg megbetegedik az ember. Olyan betegsége lesz, amibe belehal, hogy elkerülje azt a szörnyű dolgot. Pl. ha már nagyon közel van az esemény, akkor mondjuk előtte kap egy szívrohamot az illető. Vagy nincs még annyira közel, de valamilyen halálos betegsége lesz azért, hogy inkább meghaljon, csak ne történjen vele meg a dolog.
2022. máj. 20. 19:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Olyanról hallottam, hogy időseknél ha meghal az egyik fél, akkor nem sokkal rá a másik is, ami azért is lehet, mert nem bírja feldolgozni a másik halálát, ezért tudat alatt felmondja a szolgálatot.
2022. máj. 20. 19:54
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi, hogy a még meg nem történt dologgal való szembenézés képtelensége okozhat-e halált.
2022. máj. 20. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyetemen egy államvizsga előtt lévő évfolyamtársam járt így. Én voltam az utolsó előtti és tudta, hogy ő jön. Ott helyben pánikrohamot kapott ami előtte nem volt neki, és a mentő vitte el.
2022. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, bizonyítottan szerepet játszik a stressz, depresszió bizonyos betegségek kialakulásában.
2022. máj. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam egy könyvet, abban írtak egy régebbi kísérletről. Egy halálra ítélt rabot kerestek rá, az volt az ígért jutalma, ha túléli szabad. A lényeg, megvágták és megjátszották utána, hogy a saját vérét látja, amikor már túl sokat látott, meghalt, pedig nem is vérzett el...

Az elme(lélek) - test különös kapcsolatban van...

2022. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a rabos elég kemény. Akkor tényleg szoros kapcsolatban állhat a lélek a testtel.

Bajban vagyok én is, mert elkerülhetetlen dolog előtt állok, és nem tudja az idegrendszerem feldolgozni. Jártam pszichológushoz is, de nem igazán segített. Van még 3 hónapom. Attól félek, hogy olyan sokkhatásként fog érni, hogy meghalok.

2022. máj. 21. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Mitől fèlsz?
2022. máj. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szülni fogok. A császármetszéstől még jobban félek. Minden orvosi beavatkktástól rettegek. A szülés annyira durva, hogy szerintem sokkot kapok előtte, és feldobom a talpam.
2022. máj. 22. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!