Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örökké vizelési inger fog...

Örökké vizelési inger fog kínozni?

Figyelt kérdés

2019 december 2.-a óta állandó vizelési inger gyötör.

Voltak hetek amikor jobb volt, de voltak olyan hetek is amikor rosszabb.

2020 áprilisában kezdtem el járni pszichológushoz.

2020 nyara tájékán kezdtem el tudni kezelni a rosszabb időszakokat.

A rosszabb időszakok lerövidültek.

Általában egy rosszabb időszak 9-14 napig tartott, de amikor már tudtam kezelni akkor lerövidült kb 1 hétre.

Volt olyan, hogy csupán pár óráig volt rossz és utána újra jó lett.

A vizelési inger 2019 december 2 óta nem szünt meg telejesen.

Jelenleg attól félek, hogy soha nem is fog teljesen megszünni.

Félek, hogy az agyam vizelés után már megszokta azt, hogy még vizelés után is kell pisilnem.

Ilyen van?

Illetve attól is félek, hogy ha elmúlik az nekem nagyon rossz lesz mivel én ezt szoktam meg, hogy nekem mindig pisilnem kell.

Nagyon rettegek.

Ennek következtében nagyon rossz az állapotom és nagyon kétségbe vagyok esve.

Szeretném, hogy megszűnjön véglegesen ez a probléma és olyan legyen mint 2019 decembere elött, viszont nagyon félek, hogy mijen lesz ha már megszünt.

Tudom nagyon hülyén hangzik a probléma, de nagyon kétségbe vagyok esve.

Tehát összegezve a félelmem:

- Félek, hogy a testem már megszokta azt, hogy vizelés után pisilnem kell.

- Félek ha elmúlik ez az állandó vizelési inger akkor nekem ennyi idő után nagyon érdekes érzés lenne és ezért bepánikolnák.

Össuegezve félek elengedni ezt az egész pisilés témát.

Nagyon berögzűlt ez a minden napjaimba.

Nagyon megszoktam ezt az érzést.

Jelenleg az állapotom nagyon rossz.

Gyötör az állandó vizelési inger nagyon.

Pedig aszt hittem már tudom kezelni ezt az egésszet és rossz már nem lesz hanem maradnak ezek a jó időszakok.

Az állapotromlásom Szerdán kezdődött miután hírtelen arra gondoltam, hogy én félek, hogy el fog múlni a vizelési ingerem és ezért én azt akarom, hogy rossz legyen az inger mivel ha jó lenne akkor benne van a pakliba, hogy hírtelen elmúlik.

Tudom rettenetes nagy baromságnak hangzik, de nagyon kétségbe vagyok esve.

A kérdésem az lenne, hogy mit évő legyek.

Kedden megyek pszichológushoz akihez minden héten szoktam járni.

Neki természetesen el fogom ezt mondani.

Nagyon félek attól, hogy örökké ilyen rossz marad mivel én nem bírom ezt elengedni.

Kösönöm, hogy elolvastad!



2022. máj. 21. 15:33
 1/10 A kérdező kommentje:

Pedig már olyan jó volt ez az egész pisilés dolog.

Lehet ezért is pánikoltam be mert már voltak olyan napok amikor nagyon jó volt ez az érzés és benne volt a pakliban, hogy el fog múlni.

Nem tudom elengedni ezt az egészet pedig nagyon el szeretném.

Kihagytam azt, hogy olyan hülyeségekre is szokatam gondolni, hogy ha majd nekem elmúlik ez az állandó vizelési ingerem akkor nem lesz többet ingerem és tudtom nélkül hírtelen szétreped a húgyhólyagom.

Tudom iszonyú nagy kreténség de ettől is rettegek.

Kb szorongok a testem vizeléssel kapcsolatos dolgaitól.

Nagyon túlgondolok mindent.

2022. máj. 21. 15:38
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Beutaltattad magad urológushoz?

Tőlünk ne várj gyógyulást. Legfeljebb mások elmondása szerint erős prosztatanagyobbodásod lehet. Kis műtéttel rendbe tudja hozni az orvos és rendbejössz. Ne félj a műtéttől, rutin dolog. Egyszerűbb, mint egy vakbélműtét. Van, akit nem is kell operálni, hanem egy bevezetett műszerrel kitágítják a húgycsövet. Ezt tették a bátyámmal is valamikor az 1980-as években. Azóta rendben van.

2022. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég ellentmondásos vagy. Azt írod jó lenne ha megszűnne, de nem akarod elengedni mert félsz mi lesz utána és azt akarod hogy rossz legyen mert ezt szoktad meg.


Ebbe én nem látom a logikát... ha nem akarod meg félsz elengedni akkor nem fog elmúlni, de ugye azt is akarod hogy elmúljon és azt is hogy ne.

2022. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De az is lehet hogy szervi bajod van ahogy írták. Megkéne nézettetned magad egy orvossal.
2022. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az volt a legelső dolog amikor kezdődött ez az egész, hogy elmentem a háziorvoshoz aki beutalt a korházba kivizsgálásra.

Semmit nem találtak, minden negatív lett.

Nincs semmi testi bajom.


2-es.

Jól látod ezért vagyok kétségbeesve.

Magam se tudom mit akarok.

Ugyan úgy szeretnék élni mint 2019 december 2.-a elött, de egyszerűen nem tudom ezt az egésszet elengedni a hülyeségeim miatt.

2022. máj. 21. 15:50
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2019-ben kezdődött. Beutaltak, az orvos nem látott semmit. Na és...? Gondolod, hogy az a diagnózis kitart életed végéig? Jó is lenne. Mindenki elvinné a gyerekét orvoshoz. Tévesen gondolkozol.
2022. máj. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen van egy mentális problémád és a pisilési inger nem a betegség, hanem a mentális problémád tünete. A mögöttes problémát kell megoldani. A leírtak alapján szerintem a szorongás, a pánik és a biztonságérzet hiánya (amit a folyamatos pisilési ingerrel helyettesítesz jelenleg) kapcsán kellene mélyebbre ásni, megkeresni a problémát és megoldani.
2022. máj. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Eddig úgy kezeltem ezt, hogy egyszerűen megnyugtattam magamat, hogy úgy is jobb lesz ez az egész.

De most ezt nem tudom megtenni mivel rettegek ettől a gondolattól, hogy nekem rossz lesz ha elmúlik ez a tünet.

Nagyon kikészítő lehetek ilyen hülyeséggel.

(Y_Y)

2022. máj. 21. 20:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy elég tipikus probléma szorongó embereknél (a félelem a gyógyulástól), szóval ez nem csak a te hülyeséged. A pszichológus remélhetőleg majd tudja mit lehet ilyen helyzetben csinálni (szóval ne felejtsd el ezt megemlíteni neki).
2022. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tényleg tipikis tünet, hogy vannak emberek akik félnek a gyógyulástól?

Azt hittem csak én vagyok ilyen.

2022. máj. 22. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!