Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Zavar ahogyan a családtagjaim...

Feketeruhasember kérdése:

Zavar ahogyan a családtagjaim rágnak és csámcsognak evés közben. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, nem gyerek, tehát nem egy 14 éves tini panaszai (bár lehet pont ettől elítélendő még jobban ha ilyen vagyok).


Szeretnék ezen változtatni, de az évek alatt nem nagyon megy viszont nagyon jó praktikákat találtam ki pl evés közben ha a háttérben zene szól akkor máris nem zavaró annyira. Vagy többet beszélek és addig sem hallom amíg forgatja a szájában valaki a kaját.


Valahogy csak arra tudok koncentrálni és ezt hallom nagyon tisztán és erősen mintha szuper hallásom lenne. Gyerekkoromban sokkal kevésbé tudtam kezelni és sokszor félrevonultam és ideges volt miatta konfrontálódtam vele másokkal pedig nyilván nem tehetnek róla.


Ami még érdekes nekem hogy vannak akikkel találkozom és néhány ember (akár teljesen idegen) szépen eszik mert csukva tartja a száját rágás közben és olyankor abszolút nem zavar..tehát van kivétel. Így felnőtt 28 éves fejjel már nem húzom fel magam rajta csak vigyorgok amikor éppen baromira idegesít de eszembe sem jut az illetőnek szólni mert tudom hogy ez egy olyan dolog amiről nem tehet...ezért max megbántanám vele. Szóval a kérdés hogy ez valami genetikai defekt nálam vagy más is van ezzel így?


2022. máj. 21. 22:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

Családtagjaid? Apád, anyád, testvéred?


Vagy a férjed és a gyerekeid?

Nem

Mindegy.


Teljesen érthető, hogy zavar, ha úgy érzi az ember disznók zabálnak a vájú mellett. Undorító.

Az ilyenek aztán böfögnek is. Kezet szoktak mosni, mielőtt leülnek?

2022. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ezért nem ettem velük soha,amíg otthon laktam.
2022. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Az apám meg az öcsém. (Én is férfi vagyok)

Azt is utálom mikor szürcsölik a levest :DD Nekem eszembe sem jutna inkább megvárom míg olyan hőmérsékletűre hűl vissza hogy konfortosan lehet enni.

Azt sem bírom mikor teli szájjal beszélnek meg "hümmögnek"


Tudom hogy most én vagyok a borzasztó ember, de esküszöm csak kiadom amit gondolok, de nem haragszom rájuk.

2022. máj. 21. 22:52
 4/20 anonim ***** válasza:
Van ennek neve: mizofonia.
2022. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Most találtam neten hogy "misophonia" nevű agyi rendellenesség is lehet.
2022. máj. 21. 22:53
 6/20 A kérdező kommentje:
Hoppá megelőztél.
2022. máj. 21. 22:53
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a párom csinálja, baromira idegesítő. Hiába szólok neki, csukott szájjal is képes csamcsogni. Sokszor azt mondom neki, hogy nem vagyok éhes, hogy ne kelljen vele ennem.
2022. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nekem apámnak van ez az "együnk együtt" mániája, és olyankor nincsen szívem nemet mondani inkább úgy eszem hogy a bal tenyeremmel eltakarom a fülem a másikban meg be van dugva az airpods amiben olyan zaj megy ami mellett még hallom ha szólnak hozzám vagy kérdeznek valamit és tudok reagálni de elnyomja ezeket a nyeldeklő sürcsölő csámcsogó hangokat.
2022. máj. 21. 23:03
 9/20 anonim ***** válasza:
Páromnak is ez a mániája, így nőtt fel, de van amikor már nem tudom elviselni. Ha meg rászólok a második alkalommal megsértődik.
2022. máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel szerintem semmi baj, egyáltalán nem vagy egyedül és mindenkinek joga van olyan közegben étkezni, ami belefér a komfortzónájába. Én igyekszem elkerülni Az olyan emberekkel való étkezést akik számomra gusztustalanul esznek, hangosan ropogtatnak, tele szájjal csámcsognak és esetleg közben beszélnek is úgy, hogy látszik ami a szájukban van. Én azt is nehezen viselem, amikor valaki jobb kézzel eszik, ballal meg maga elé könyököl.
2022. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!