Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia okozta rossz...

Szociális fóbia okozta rossz érzés el fog mulni valaha is?

Figyelt kérdés

Tisztába vagyok vele, hogy egy jóképű, egyetemet végzett huszonéves férfi vagyok, de a szorongás mindent elront.

Munkában is visszafog. Gyakran nincs kedvem semmihez. Fáradékony vagyok. Néha bevásárolni is nehezemre esik. Szoktam sportolni, de az sem tölt fsl eléggé.


Nem szeretek szerepeni. Nehezemre esik néha csevegni az emberekkel.


Depressziós nem vagyok, mert van, ami fel tud vidítani, de az állandó fáradság érzettel és szorongással nem tudok mit kezdeni.


Jártam pszichológunál és megerősítette, hogy enyhe szociális fóbiám van.


Valakinek sikerült legyőznie ezt a "lehúzó, enervált" érzést?



2022. máj. 27. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen nekem sikerült, pszichológussal és egy másfél éves terápiával kb. Bár én depressziós is voltam eléggé.

Szóval igen, ha foglalkozol vele akkor elmúlhat.

2022. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Vannak jó barátaid vagy olyan emberek az életedben akik tényleg ismernek és megbízol bennük? Én azt tapasztaltam, hogy amikor egyedül éreztem magam akkor emberek között nagyon rajtam volt a szociális fóbia(buszon, egyetemen stb.), amikor pedig voltak jó barátaim akikkel napi szinten sokat tudtam kommunikálni akkor sokkal nagyobb biztonságban éreztem magam érzelmileg és úgy gondolom ez közrejátszott abban, hogy nem éreztem sebezhetőnek magam semmilyen tömegben, mert volt támogató közegem.
2022. máj. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem múlt el.
2022. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 15 év után tegnap újra előjött, pedig azt hittem, már megszabadultam tőle.
2022. jún. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, hogy teljesen leküzdöttem, de anno szinte mindennap gyomorideggel mentem be az iskolába. Jártam pszichológushoz, rendszeresen beszélgettem a szüleimmel, a barátaimmal és a párommal erről, így drasztikusan enyhült a szorongásom. Néha-néha manapság is előfordul, hogy görcsbe rándul a gyomrom, de szerencsére megtanultam lenyugtatni az elmémet, így nem is tart ez az érzés sokáig.
2023. jún. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!