Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autista vagyok, ha az új...

Autista vagyok, ha az új információkat képtelen vagyok megérteni és fordítva, amikor kifejezem magam az a reakció "ezt nem értem"?

Figyelt kérdés

- Tartósan nem tudok figyelni egy "sorparancsra" a szájbarágó fél birkának tart mert hülyén nézek


- a nők mint férfit undorral kezelnek (amit megértek)

- egy tanúkihallgatáson 6 órán át szivattak, mert szerintük mindig mást állítottam


- Az agresszív emberek ordibalnak velem, mert szerintük fogyatékos vagyok


- A szüleim utalták


- Egy nehéz ugyet nem tudok elintézni (bank, adóhivatal)


- Megkaptam hogy a hugom talpraesett en meg minoza vagyok)


- Könnyű elnyomni és terrorizálni


- Minden napom kín és szenvedés a múlni nem akaró állandó szorongásom miatt


- Magam szerint nem vagyok életrevaló


- 40 evesen is csak egy pisis kisfiúnak érzem magam


- Azt is megbántam, hogy megszülettem, az élet nekem büntetés.


- Látom az embereken, jó lenne, ha nem léteznék



2022. máj. 29. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Depresszio?
2022. máj. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rá esély, és szerintem a depresszióra is.

Minimalizáld a szüleiddel, és azokkal az emberekkel a kapcsolatot akik bántanak, próbálj felkeresni esetleg egy pszichológust.

2022. máj. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#3


Már váltottam egy párat és nagyon nehezen fejlődök és már 10 éve járok terápiára és kivülállók számára akik normálisak szerintük sokat fejlődtem, de így is vannak brutális hátrányaim a munkaerőpiacon.

mert csak a tökéletes sportos gyakorlott terminátor teljesítményű fiatal kell mindenhova.

Kár, hogy élek.

2022. máj. 29. 13:17
 4/9 A kérdező kommentje:
És jobb ha meg sem szolalok, mert azonnal idiótának bélyegeznek, kérdeznem meg halálos bűn.
2022. máj. 29. 13:47
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ne gondold, hogy rosszabb vagy másoknál, azt meg pláne ne, hogy minek élsz, meg.hogy kár volt megszületned! Keress más pszichológust vagy akár pszichiátert, menj tovább, amíg nem találsz olyat, akiről úgy érzed, tényleg segít. Javaslom neked az Autista Alapítványt (nem reklám), mert ők tényleg sok embernek segítettek a felnőttkori autizmus diagnosztizálásában, és segítséget nyújtanak abban is, hogyan élj boldogabban, hogyan fogadd el magad. Ajánlom a YouTube-on Oravecz Lizanka és Fekete Gy.Viktor videóit is. Ők olyan autisták, akik szintén felnőtt korban tudták meg ezt a diagnózist és szerintem sok hasznos tapasztalatról számolnak be. Fontos, hogy érezd, nem vagy egyedül! És mindenekelőtt: szeresd magadat! Nagyon sok sikert kívánok neked!
2022. máj. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5ös korrekt választ adott! Remélem megtalálod a számításod kérdező!
2022. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Én (kín nélkül) akarok.

2022. aug. 20. 18:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: nehogy már azt hidd, hogy a szerinted tökéletes testű vagy tökéletes eszű vagy netán mindkettő (senki sem tökéletes) soha nem szenved semmitől! Minden egyes ember a földön szenved valamikor valamitől. Ki többet, ki kevesebbet. Legyenek elérhető céljaid. Kínmentes élet egy kissé túl irreális szerintem. A jelenleginél jobb viszont mindig lehet.


Meditációt próbáltad már? Mindfulness meditálás, tudatos jelenlét meditálás - tudtommal nagyon jó hatással van mind a depresszióra, mind a lelki nyugalomra, ajánlom jó szívvel!

2022. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Látom, hogy régi már a kérdés és már én is válaszoltam neked (8.), de most újra kitetted, most meg az jutott eszembe újraolvasva mindent, hogy hatalmas ölelést küldök neked virtuálisan, nagyrészt tudom, hogy min mész keresztül, egy másik nagy részéről meg sajnos és szerencsére fogalmam sincs, mert nem vagyok autista. A depressziót viszont én is jól ismerem, megjártam a legmélyebb bugyrát, de már csak múlt időben beszélek róla.


Megismerted a fentebb ajánlott emberek youtube csatornáit?


Nem lehet, hogy pszichológust kéne váltanod?


A depresszió témájában tudok segíteni, autizmusban kevésbé, de én ismeretlenül is nagyon szeretlek és elfogadlak és sajnállak a nehéz helyzeted miatt és nagyon szeretnék segíteni neked valahogy!!!

2023. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!