Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az érzelmekre nincs reakció...

Ha az érzelmekre nincs reakció, akkor az bántalmazásnak számít?

Figyelt kérdés
Amikor valaki nyíltan, őszintén beszél az érzéseiről, a jókról, rosszakról is, és ezekre a másik féltől semmi reakció nem jön, az minek számít hosszú távon? Bántalmazásnak, vagy minek? A hatása az nagyon rossz rám, akárminek is számít: elbizonytalanodom, és az illetőnek semmilyen érzésemről nem tudok már beszélni, emiatt pedig magányos is vagyok, mert tejesen elutasítva érzem magam
2022. máj. 14. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ki kicsoda a sztoriban? Gyerek vagy és a szüleidről írsz?
2022. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy rosszra kell egyből gondolni. Nekem van egy rokonom akinek jelenleg válságban van a házassága, mert valószínűleg autista (ő nincs diagnosztizálva, de egy gyereke igen), és ő se reagál semmire.
2022. máj. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Párkapcsolat. A másik semmilyen érzelmemre nem reagál szavakkal.
2022. máj. 14. 16:29
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A párod nem reagál rád? Az bántalmazás, érzelmi elhanyagolás. Nem kell vele maradni, ilyen egyszerű. Nem kötelező, hogy két olyan ember együtt éljen, akik között nincs érzelmi kapocs.
2022. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lehet, hogy azért olyan, mert a neveltetése során nem szoktatták hozzá az érzelmei kifejezéséhez, és a mások érzelmeinek befogadásához, de attól még nem kell vele maradni. Nem illetek össze, neki nincs érzelmi intelligenciája. Tanulható lenne, de neki esze ágában nincs tanulni.
2022. máj. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem tudtam meghatározni, de köszönöm érzelmi elhanyagolásra gondoltam. Tetteimre úgy érzem pl szomorú vagyok, azokra reagál pl átölel, de ha elmondom hogy érzem magam, mi hiányzik, vagy mit szeretnék, és elmondtam hiányzik az érzelmi, verbális visszajelzés, ezekre nem reagál, hanem inkább besértődik ha azt mondom hogy hiányzik a szóbeli érzelmi reakció.
2022. máj. 14. 16:34
 7/17 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok, köszönöm. Rajta kívül senki sem viselkedik ilyen érzelmileg hidegen velem, inkább azt szeretik bennem az emberek, hogy nyíltan, őszintén beszélek az érzéseimről, hogy ezeket megosztom velük. Neki pedig ez teher, vagy nem is tudom mi.
2022. máj. 14. 16:36
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem bántalmazás egyáltalán, ne aggasd rá a bártalmazás jelzőt. Valószínű nem szokta meg hogy az erzelmekről beszéljen, vannak akik eleve így nevelkednek mert a szüleik se voltak tul érzelgősek. Vagy még ott van az a lehetőség hogy nem érdekli mit mondasz neki.
2022. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az sem érdekli ha pl azt mondom jó volt vele, jól éreztem magam? Szóval a pozitívra sem reagál verbálisan.
2022. máj. 14. 16:43
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Ismered az 5 szeretetnyelvet? Neki biztosan nem az elismerő szavak a szeretetnyelve. Meg kell vizsgálni, hogy más módon kifejezi-e a ragaszkodását.
2022. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!