Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyszer fent, egyszer lent....

Egyszer fent, egyszer lent. Mi okozza?

Figyelt kérdés

Vannak időszakok amikor jobban érzem magamat, több az önbizalmam, eljárok néhány helyre, produktívabb vagyok valamennyivel. Aztán hirtelen véletlenszerűen vagy valamilyen oknál fogva teljesen a padlóra kerülök. Elhanyagolom magamat, semmit se csinálok. Teljesen passzív leszek, ha értelmes ez így. Nem érdekel semmi, csak járkálok, olyan semmilyen érzésem van. Teljesen összefolynak a napok, sokszor nem is tudok emlékezni, hogy az előző napokban miket csináltam. Ideges is vagyok, néha szinte agresszív.

Most is csúszok lefelé. Nem tudom mikor fésülködtem utoljára. Vizsgaidőszakom van, biztosan bukni fogok. Nem tudok mit kezdeni magammal, nem tudom mi az oka ennek. Olyan érzésem van, mint amikor beteg, lázas vagyok.


2022. máj. 29. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A megfelelő egyetemre jársz? Tudatosan választottad? Normálisan a vizsgaidőszak nem kéne, hogy kiborítsa az egyetemistát.
2022. máj. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan szakra járok, ami nem érdekel. Egyik szak se érdekelt, az egész élet nem érdekel. Muszáj volt járni valahova, ide vettek fel, én meg bejárok melegedni. Csak bolyongok és nem tudom miért. Soha nem találtam a helyemet, vagy bármit amiben jó vagyok, ami érdekelne. Próbáltam sok dolgot, de a 10perces fellángolás után ment a kukába minden.
2022. máj. 29. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nahát ez az, amit rosszul csinálsz. Minek mentél egyetemre, ha egyik szak se érdekelt? Akkor választani kell egy felsőfokú szakképzést, ami gyorsan megvan. Hagyd ott az egyetemet, mert megbetegít. Gondold át, mi érdekel. Valami azért csak érdekelt legalább korábban, ha most így depressziósan éppen semmi. Mindent gondolj végig, olyan nincs, hogy egy ember semmiben se jó. Kézműveskedés, kertészkedés, mozgás, nyelvek, cukrászat? Menj el pszichológushoz, hogy kihozzon a depresszióból.
2022. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert reménykedtem, hogy az majd kihozhat a depresszióból. Hogy kezdek magammal valamit, tanulok és akkor később esetleg lesz egy viszonylag jól fizető állásom, tudok majd albérletet fizetni és esetleg marad is valamennyi egyéb dolgokra. Illetve hogy társaságban leszek, találok pár havert és jobb kedvre derít. Süt rólam sajnos messziről, hogy milyen vagyok és nem nagyon akarnak velem társalogni. Mindig megkaptam, hogy fura vagyok. Nem értékelték soha amit csináltam, elkönyveltem, hogy szar vagyok mindenben és nem értek én semmihez.
2022. máj. 29. 15:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát a depresszióból nem egy olyan egyetem fog kihozni, ami a legkevésbé sem érdekel, hanem a pszichológus mint szakember. (Persze csak ha jó, mert van rossz is.) Ő segítene megváltozni, hogy ne "süssön rólad messziről", hogy milyen vagy, ehhez persze neked kell lépéseket tenned a komfortzónádból kifelé. Szóbaállni emberekkel, érdeklődve meghallgatni őket, egy-két mondatot a személyes tapasztalataidból hozzáfűzni. Mindenki talál szimpatikus embereket. Valamennyire fizető állásod felsőfokú szakképzéssel is lehet. Pillanatnyilag csak az idődet pocsékolod, mert az egyetemet nem fogod időre befejezni, és csak elveszi az életkedvedet. Válts szakmát, szerezz könnyebben végzettséget. Mi érdekel, mit szoktál csinálni, amikor csinálsz valamit? Milyen a családod?
2022. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A családom nem a legjobb. Próbálnak támogatni, de úgy igazándiból az anyagiakon kívül másfajta támogatásra nemigen lehet számítani. Sokszor azt hiszik hogy jót tesznek néhány dologgal, de inkább csak ártanak. Úgy gondolják, főleg édesapám, hogy az ha levisz az életről, elmondja hogy mekkora hülye vagyok mindenhez, akkor az majd tolni fog előre. Kicsit félresiklott ez, mert inkább visszahúz ezzel. Nem kezdek már bele dolgokba, mert úgyis hülye vagyok mindenhez.

Kreatív vagyok és nagyon jó a fantáziám. Gyerekként rajzolni szerettem, bár ügyes nem voltam benne.

Tudom, hogy könnyebb dologgal kellene foglalkozzak. Érzem, hogy hülye vagyok az egyetemhez, csak ott vannak a szüleim, akik diplomások és náluk elvárás.

2022. máj. 29. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Nna, máris sokkal közelebb kerültünk a megoldáshoz ezzel a pár sorral.

Tehát aki kisördögként szólal meg benned, az az apád. Lehúz, mert őt is lehúzta a saját apja. Ez nem a te hangod, ne hallgass a kisördögre, előre kell vinned magad, nem hátra (politikai felhangtól függetlenül). Az, hogy belédszuggerálja, hogy semmire nem vagy jó, nem visz előre. Ezt a könyvet be kell csukni, meg se halld.

Kreatív vagy, szeretsz rajzolni: hát akkor valami vizuális irányba kell körülnézni: alkalmazott grafikus, illusztrátor. Nem tudom, mennyire vagy otthon ennek a digitális változatában. Nézzél felnőttképző iskolákat, több szakmát tanítanak egy helyen.

A szüleid elvárásaival ne foglalkozz: felnőtt vagy, az életedről te döntesz. Nem lehet fontosabb a diploma, mint a saját helyed megtalálása, a boldogságod. Nem nekik éled az életedet. Ők diplomások (aztán lehet, hogy ők se szeretik), téged pedig más érdekel. Egyébként az, hogy "hülye vagy" az egyetemhez, szintén az ő saruk, elvégre az ő génjeikből születtél. Te csak hozott anyagból tudsz dolgozni. Ha az a te esetedben nem a diploma lesz (egyébként mit tanulsz? valami gazdaság, marketing?), hanem egy rövidebb tanfolyam, akkor az. Aztán később még bármit elvégezhetsz, ami iránt menet közben támad érdeklődésed.

2022. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!