Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szakember nélkül hogyan...

Szakember nélkül hogyan lehetne helyretenni a "fejem"?

Figyelt kérdés

Tinikoromban és a 20-as éveim elején elég nagy nélkülözésben, de tisztességben éltünk a családommal. Sajnos a szüleim hitelt hitelre halmoztak, egészen a banki hitelektől az utolsó kisboltig.

Ennek ellenére a család mindig összetartott, bár én sok dolog miatt hibáztattam őket anno és ezt ahogy idősödtem szóvá is tettem. A dolgok konklúziója mindig az volt, hogy "akkor majd Te csináld jobban".


Ahogy elköltöztem otthonról és barátnőm (majd később feleségem) lett egyre jobb anyagi helyzetbe kerültünk. Jó munkák volt, majd én vállalkozást alapítottam és szép lassan kifizettem minden hitelt ami az én nevemen volt (mert hogy sajnos nekem is kellett felvenni ahogy 18 lettem...).

20-as éveim közepére már "nullán" voltam és 30-as éveim elejére már egy budapesti lakásban éltünk, amit teljesen tehermentesen vettünk meg - talán mondanom sem kell - szülői segítség nélkül.


Jelenleg a 30-as éveim közepét taposom és mindig azt hittem, hogyha egyszer rendezett anyagi körülményeim lesznek, családom lesz, akkor boldog leszek, de semmivel sem vagyok boldogabb, mint akkor voltam.


Nem emészt fel a stressz, de nincs nap, hogy ne jutna eszembe, hogy milyen volt akkor és hogy mennyire nem akarom, hogy újra az legyen. Ez ahogy telik az idő egyre jobban "gyomron vágós" érzés. Eleinte olyan kellemes kis romantikával gondoltunk azokra az időkre - közben a szüleim is megtalálták a számításaikat külföldön -, de manapság már inkább összeszorul a gyomrom az egésztől.


Manapság a félelmem tárgya az, hogy nem szeretném elveszíteni azt, ami van. Nem az anyagi biztonság miatt, nem azért, mert ne gondolnám azt, hogy akkor is boldog tudnék lenni, hanem talán maga a veszteség érzés miatt. De nem is azért, mert mások mit gondolnának akkor, mert amúgy látszata nincs annak, hogy rendben vagyunk anyagilag. Azóta sem járunk márkás ruhákban és egy 1millió környéki használt autóval járunk. Nem azért, mert ne tehetnénk meg, hanem mert nem ad plusz boldogságot. Helyette többet járunk programokra, utazunk itthon és külföldön. Mellette pedig a bevételeink 70%-át félre tudjuk tenni (állampapírba, részvényekbe és passzív indexkövető alapokba).


Mégis nagyon sokszor azt érzem, hogy kedvem lenne megnyomni a "kilépés" gombot ami baromira nevetséges a helyzetemben és ilyenkor legszívesebben felpofoznám magam, mert nagyon szerencsés életünk van. Ugyanakkor félek a jövőtől, félek attól, hogy mi lesz velünk és nem akarom átélni újra azt az érzést és logikusan előjön az az érzés, hogy a csúcson kell abbahagyni.


Nem tudom, hogy van-e bárki aki hasonló prolémával szembesült, vagy kellő empátiával tud hozzám állni és le tudja írni a tapasztalatait.

Azt is nyugodtan megírhatjátok, hogy menjek a p*csába a hisztimmel, mert szerencsés vagyok és kapjak a fejemhez, nektek is tökre igazatok van, bár ezt magamtól is tudom. Nem kell ahhoz dokumentumfilmeket nézni, hogy átértékeljem a helyzetem, jól tudom, hogy sokkal gondtalanabb életünk van - sajnos -, mint az emberek döntő többségének. Mégis azt érzem, hogy boldogtalan vagyok és kiégett érzelmileg.

Folyamatos ürességet érzek, de ha épp nem, akkor melankóliát, enerváltságot és szorongást. Olyan igazi, elemi boldogságot már talán évek óta nem éreztem.


Nyilván szükség lenne erről beszélgetnem egy szakemberrel, viszont tudom magamról, hogy iszonyatosan zárkózott vagyok ha a saját érzéseimről van szó. Így névtelenül egész jól megy. :)

Alapvetően nagyon kommunikatív vagyok, mert érdekel a másik ember, de magamról egyáltalán nem szívesen beszélek.

Ellenben nagyon szorgalmas vagyok és kitartó, úgy gondolom jó önismeretem is van. Így próbálom "kezelni" ezt egy ideje magamban, de nem érzek fejlődést. Tehát, ha esetleg bármi tanácsotok van, akkor szívesen fogadom.



2022. márc. 21. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most dolgozod föl az akkori stresszt, traumákat. Ha a kisboltnak is tartoztatok, azt nem neveznem tisztességes nevelésnek. Ideje ezekkel a dolgokkal őszintén szembenézni.
2022. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A tisztesség és a butaság járhat kéz a kézben. Amikor valaki hitelt vesz fel azért, hogy kifizessen egy másik hitelt, az attól még tisztességes marad, bár elképesztően ostoba és felelőtlen az én szememben.


Azt sem tartom jó dolognak, hogy ahogy 18 éves lettem máris egy provident hitel gazdája lettem. Nem volt más választás. Vagy ez, vagy következő héten nincs mit enni.


Én őszintén szembenézek ezekkel a dolgokkal attól még, hogy úgy fogalmaztam, hogy tisztességesen felneveltek. Az érzelmi csomagot megkaptam, illetve mindent ami egy jó neveléshez hozzátartozik, ezzel nincs semmi gond, illetve nincs ahhoz semmi köze, hogy mit érzek most. Nyilván felelős anyagi döntéseket kell hozni, főleg ha gyereke van az embernek, de az emberek többsége még napaság is teljesen edukálatlan, akkoriban meg nagyon sokan beleugrottak a devizahitelbe - mi is ott indultunk el a lejtőn - ami mai fejjel már nyilván őrültségnek tűnik és nem is értem, hogy hogy vehették fel.

2022. márc. 21. 19:13
 3/5 anonim ***** válasza:

(1) Jogod van szarul érezni magad. Tudatosítsad magadban, hogy a gazdagság nem hoz automatikusan boldogságot. Igazából erre lehet mondani, hogy a pénz nem boldogít (nem arra, hogy ne kéne a boldogsághoz, csak nem elég). Te oké vagy, akkor is, ha a jó körülmények ellenére boldogtalan vagy és szorongsz.


(2) Szakember jó lenne, de önfejlesztő könyvek is sokat segítenek. Olvass el párat, meg boncolgasd magadban, hogy mi van a félelmed mélyén. Egy képzeletbeli pszichológussal is "beszélgethetsz". Nekem segíteni szokott. Esetleg menj el egy igazi pszichológushoz, mondd el, hogy zárkózott vagy, de ajánjon könyveket.

2022. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy alapvető biztonságot nem tudtak neked adni, amire minden gyereknek joga lenne. Nem leszel rossz ember, ha ezzel szembe mersz nézni, de mivel tagadsz, hárítasz, ezért szorongsz, nem vagy jól. Ez buksisimogatással nem lesz jobb, csak ha fel mered vállalni a fájdalmat
2022. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, a könyvek felé nem orientálódtam még, pedig triviális.
2022. márc. 21. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!